Reklama
OPIS LEKU
ACESPARGIN
tabletki 250 mg.
KALIUM N-ACETYLOHYDROASPARAGINICUM
Stany wyczerpania psychicznego, zaburzenia pamięci, koncentracji, snu oraz w okresie rekonwalescencji po urazach oraz zabiegach chirurgicznych, w stanach zapalnych centralnego systemu nerwowego. Zalecany w zaburzeniach czynności psychicznych w starszym wieku oraz w chorobach wątroby i mięśnia sercowego.
Acespargin jest aminokwasem biorącym udział w metabolizmie komórkowym tkanki mózgu. Stanowi pożywkę dla neuronów. Jako sól potasowa może uzupełniać niedobór potasu występujący w leczeniu niektórymi środkami moczopędnymi, stanach zatrucia glikozydami nasercowymi, w niedoborach pokarmowych oraz zaburzeniach rytmu serca.

Kwas N-acetyloaminobursztynowy odgrywa ważną rolę w procesach czynnościowych ośrodkowego układu nerwowego. Aminokwas ten jest donorem grupy acetylowej (biorącej udział w metabolizmie acetylocholiny), wpływa na procesy utleniania komórkowego, stanowi substrat w przebiegu wielu szlaków metabolicznych:

* prowadzi do powstania glutaminianu (jednego z neuroprzekaźników w synapsach),
* wchodzi w cykl przemian Krebsa, jest źródłem kwasu asparaginowego, zapobiega zatruciu amoniakiem.

Podawanie kwasu N-acetyloasparaginowgo w postaci soli potasowej prowadzi do zwiększonego poziomu jonów potasowych wewnątrz komórki, co pociąga za sobą równoczesne zwiększenie stężenia reszt acetylowych w komórce. Synergistyczne działanie składników soli potasowej kwasu N-acetyloasparaginowego wpływa stymulująco na somatyczne i psychiczne czynności mózgu.
Usprawnia funkcje: pamięciowe, koncentracji uwagi, koordynacji wizualno-motorycznej, regulacji pozytywnej samopoczucia. Podtrzymuje aktywność, reguluje rytm snu i czuwania.
substancja czynna - kalium acetyloaspartate.

Kalium N-acetylohydroasparaginicum (Potasu N-acetylowodoroaspargainian) 250mg
Składniki pomocnicze: skrobia, sacharoza, ultraamylopektyna, stearynian magnezu, talk.
* Stany zmęczenia fizycznego i psychicznego
* Okresy nadmiernej pracy umysłowej i napięcia nerwowego
* W czasie przygotowywania się do egzaminów
* Opóźnienia w nauce
* Zaburzenia intelektualne wieku starczego
* Zespoły charakteropatii u dzieci i młodzieży
* Niepokój, zaburzenia snu i lęki nocne
Nie należy stosować w niedomodze nerek oraz w zbyt wysokim poziomie potasu w organizmie (hyperkalemia). Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Acespargin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zatem zapytać lekarza o możliwość stosowania innych leków jednocześnie z kwasem asparaginowym.
Lek nie wywołuje działań niepożądanych, jeśli stosuje się go po posiłkach. Podawany przed posiłkami może spowodować nudności.
Zazwyczaj 4 tabletki rano i wieczorem po posiłkach w ciągu 2 tygodni.

o ile lekarz nie zaleci inaczej stosuje się 2-6 tabl. na dobę w dawkach podzielonych.
Przed zastosowaniem leku sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (blistrze), nie stosować leku po upływie terminu ważności.

Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Acesparginy w czasie ciąży. Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie karmienia piersią, trzeba zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas karmienia.
tabletki 250 mg a 30 szt.
N06BX
Niewydolność nerek
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©