Reklama
OPIS LEKU
ACNIDAZIL
krem 20 mg + 50 mg/g.
Trądzik pospolity.
Acnidazil składa się z nadtlenku benzylu oraz z mikonazolu, który działa niszcząco na mikroorganizmy, głównie grzyby chorobotwórcze, a także na niektóre bakterie. Nadtlenek benzylu przeciwdziała trądzikowi młodzieńczemu - dzięki temu, że wywołuje łuszczenie się zgrubiałej warstwy naskórka oraz uwolnienie substancji tłuszczowej z mieszka włosowego - łoju, który jest budulcem wągrów. Acnidazil niszczy bakterie w gruczołach łojowych oraz wysusza powierzchnię zainfekowaną trądzikiem.
substancje czynne - miconazole nitraty, benzol peroxide.
Preparat nie powinien być stosowany u osób uczulonych na nadtlenek benzylu, lub mikonazol Należy unikać kontaktu substancji z błonami śluzowymi ust nosa i oczu. W czasie stosowania preparatu należy unikać słońca. Nadtlenek benzylu pozostawia plamy na odzieży oraz odbarwia włosy.
1/100- Uczucie ciepła bezpośrednio po wmasowaniu preparatu w skórę. Lek daje lekkie zaczerwienienie oraz złuszczanie się naskórka.
Krem stosuje się według przepisu lekarza. Zazwyczaj w pierwszym tygodniu leczenia raz dziennie na dokładnie umytą i wysuszoną skórę; od drugiego tygodnia dwa razy dziennie rano i wieczorem, aż do ustąpienia objawów. Na ogół objawy ustępują po 3-8 tygodniach leczenia.
Zamiar stosowania preparatu podczas ciąży należy przekonsultować z lekarzem.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy, zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia.
krem 20 mg+ 50 mg/ g 30 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©