Reklama
OPIS LEKU
ALDECIN INHALER
aerozol 50 µg/dawkę
Aldecin stosuje się w astmie oskrzelowej, katarze alergicznym o nieznanym i znanym pochodzeniu, np. katar sienny. Używa się go również w leczeniu polipów w nosie, często jako uzupełnienie zabiegu chirurgicznego.
Aldecin jest syntetycznym kortykosteroidem, który stosowany nawet w bardzo małych dawkach ma działanie przeciwuczuleniowe i przeciwzapalne.
Lek nie daje natychmiastowego skutku, lecz maksimum jego efektu następuje po kilku dniach jego stosowania. W katarze siennym należy więc rozpocząć podawanie leku na kilka dni przed sezonem kwitnienia.
substancja czynna - beclometasone dipropionate.
Pacjenci leczeni uprzednio kortyzonem w tabletkach mogą po rozpoczęciu stosowania aerozolu mieć nawrót alergicznego zapalenia spojówek.
1/100- Kichanie natychmiast po zastosowaniu sprayu. Lekko zabarwiona krwią wydzielina z nosa.
<1/1000- Nieprzyjemny zapach i smak, który może zależeć od przyczyny choroby lub właściwości leku. Uszkodzenie błony śluzowej nosa, przedziurawienie przegrody nosowej. Przyczyny tych objawów nie są dostatecznie wyjaśnione.
Dawkę ustala lekarz. Sposób stosowania sprayu jest opisany w towarzyszącej lekowi ulotce. Przed użyciem aerozol wstrząsnąć.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania aerozolu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
aerozol 50 µg/dawkę a 200 dawek a 10 ml
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©