Reklama
OPIS LEKU
ALITOL
kapsułki 270 mg.
Zapobieganie zmianom miażdżycowym naczyń krwionośnych, obniżanie stężenia cholesterolu we krwi. Pobudzanie aktywności życiowej oraz wzmaganie odporności ogólnej organizmu. Jako środek wspomagający w leczeniu cukrzycy wieku starszego. W klimakterium.
Olejek czosnkowy działa przeciwsklerotycznie zmniejszając stężenie cholesterolu we krwi. Zapobiega związanym z wiekiem zmianom w ścianach naczyń krwionośnych. Pobudza żywotność i regenerację komórek organizmu. Lekko obniża ciśnienie krwi. Ma również działanie bakteriostatyczne i przeciwgrzybicze. Regularne spożywanie czosnku zapobiega infekcjom pasożytowym przewodu pokarmowego. Czosnek wykazuje również działanie łagodzące objawy klimakterium.
substancja czynna - alliofil.
Nie stosować w uczuleniu na związki siarkowe zawarte w czosnku. W ostrym nieżycie jelit i żołądka. Preparatów czosnku nie należy zażywać łącznie z alkoholem, ponieważ alkohol wzmaga drażniące błonę śluzową żołądka działanie czosnku.
Zbyt wysokie dawki leku mogą wywołać podrażnienie błon śluzowych żołądka.
Kapsułka 3 razy dziennie przed posiłkami z niewielką ilością płynu.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Alitolu w czasie ciąży.
Lek przenika do mleka matki. Należy poradzić się lekarza w sprawie ewentualnego stosowania preparatu w okresie karmienia dziecka.
kapsułki 270 mg a 48 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©