Reklama
OPIS LEKU
ALUMAG
zawiesina; tabletki.
Alugastrin należy do starszej generacji leków stosowanych przeciw nadkwasocie żołądka, chorobie wrzodowej i kwaśnych odbiciach.
Lek działa ściągająco i przeciwzapalnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Alugastrin wiąże nadmiar kwasu solnego, który występuje w żołądku.
substancje czynne - aluminium hydroxide, magnesium hydroxide.
Pacjenci cierpiący na poważne uszkodzenie nerek, zwłaszcza ci którzy są poddawani hemodializie, nie powinni zażywać leku bez wiedzy lekarza. Należy zadbać o rozeznanie przyczyn kryjących się za dolegliwością. Prowadzenie długotrwałego leczenia bez diagnozy popartej dokładnym zbadaniem jest ryzykowne. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Alugastrin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w zamiarze stosowania innych leków łącznie z Alugastrinem.
Lek należy przyjmować między posiłkami 2-3 razy dziennie 1-2 tabletki lub w formie zawiesiny 10-20 ml 2-3 razy dziennie. Częstotliwość stosowania leku powinna odpowiadać częstotliwości spożywanych posiłków.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek nie przenika do mleka matki.
tabletki a 30 szt. a 40 szt.; zawiesina a 250 ml, a 50 saszetek.
Alumag dzięki zawartości jonów magnezowych i glinowych nie zaburza równowagi kwasowo-zasadowej płynów ustrojowych i dzięki temu nie ma dużego wływu na pracę nerek. Nie wywołuje zaparć.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©