Reklama
OPIS LEKU
AMOXIL
iniekcje 25 mg/ml; kapsułki 250 mg; substancja do zawiesiny 25 mg/ml; substancja do syropu 27 mg/ml.
Amoxycilinę stosuje się w leczeniu infekcji dróg oddechowych, dróg moczowych oraz w rzeżączce.
Amoxycylina jest antybiotykiem należącym do grupy penicylin. Jest skuteczna przeciw wielu szczepom bakterii. Amoxycylina niszczy bakterie dzięki udaremnianiu im budowania błon komórkowych. Wydalanie leku odbywa się głównie poprzez nerki.
substancja czynna - amoxicillin.
Leku nie wolno stosować u pacjentów uczulonych na penicylinę.
Pacjenci z niedomogą nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Amoxycylinę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych preparatów łącznie z antybiotykiem. Lek zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych.
1/100- Zaburzenia przewodu pokarmowego, przede wszystkim rozwolnienie i mdłości. Wynika to z tego, że antybiotyk działa również na bakterie znajdujące się normalnie w przewodzie pokarmowym. Zaburzeniom tym przeciwdziała spożywanie jogurtu lub lakcidu.
Alergiczne reakcje w postaci wysypki. W razie pokazania się wysypki należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
1/1000- <1/1000- Poważniejsze reakcje alergiczne z towarzyszącą gorączką, przejściowe zmiany w obrazie krwi oraz pokrzywka.
Dawkę ustala lekarz. Dawka zależy od rodzaju i nasilenia infekcji oraz od ciężaru ciała pacjenta. Lekarstwo należy zażywać w równych odstępach czasu. Nie należy przerywać kuracji przed czasem przepisanym przez lekarza, gdyż grozi to nawróceniem infekcji. Zawiesinę przed użyciem wstrząsnąć. Lek należy zażywać na godzinę przed posiłkiem.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek przenika do mleka matki. Należy poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas karmienia piersią.
iniekcje 25 mg/ml ampułki po 5 ml; kapsułki 250 mg a 15 szt.; substancja sucha do zawiesiny 25 mg/ml a 100 ml; substancja sucha do syropu 27 mg/ml a 60 ml.
trwałość: Zawiesinę przechowywać w lodówce. Ważność zawiesiny - 2 tygodnie.
Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©