Reklama
OPIS LEKU
AMPICILLIN
kapsułki 250 mg; kapsułki 500 mg.
Leczenie infekcji dróg oddechowych oraz dróg moczowych, zakażenia przewodu pokarmowego, zapalenia dróg żółciowych, zakażenia po zabiegach chirurgicznych, zapalenia otrzewnej.
Ampicylina należy do antybiotyków z grupy penicylin o szerokim spektrum działania, oznacza to, że jest ona skuteczna w zwalczaniu wielu szczepów bakterii. Ampicylina uniemożliwia bakteriom budowanie ścian komórkowych i przez to powoduje ich rozpad.
substancja czynna - ampicillin trihydrate.
Leku nie należy stosować u pacjentów z alergią na penicylinę. Lek zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Ampicylinę stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych preparatów łącznie z antybiotykiem.
1/100- Rozwolnienie, biegunka.
1/1000- <1/1000- Wysypka, zmiany w obrazie krwi.
Dawkę ustala lekarz.Wysokość dawki zależy od rodzaju infekcji i jej nasilenia oraz wagi ciała i wieku pacjenta. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. Już po paru dawkach następuje wyraęna poprawa zdrowia. Nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie przepisanej przez lekarza kuracji może spowodować nawrót choroby.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne, jeśli lek stosuje się w dawkach terapeutycznych.
kapsułki 250 mg a 16 szt.; kapsułki 500 mg a 16 szt. (Krka); kapsułki 250 mg a 16 szt.(Medexport); kapsułki 500 mg a 16 szt.(Norton); kapsułki 250 mg a 16 szt.(Pharmachim).
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©