Reklama
OPIS LEKU
ANCOTIL
iniekcje 10 mg/ml; tabletki 500 mg.
Leczenie poważnych infekcji grzybiczych: zapalenia opon mózgowych, infekcji mięśnia sercowego, dróg moczowych, dróg trawiennych, płuc, oczu, posocznicy.
Ancotil uniemożliwia grzybom syntezę białek. Białka są niezbędne dla tych mikroorganizmów. Lek udaremnia grzybom namnażanie się.
substancja czynna - flucytosine.
Nie należy stosować u osób z uczuleniem na flucytosin. Pacjenci cierpiący na
niewydolność nerek lub leczeni lekami oddziałującymi na szpik kostny powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Ancotilem.
1/100- Mdłości, wymioty, biegunka, zmiany w obrazie krwi. Zmiany w funkcji wątroby i nerek.
1/1000- Wysypka, która może wynikać z uczulenia na lek, dlatego w razie jej wystąpienia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
<1/1000- Zmiana w funkcjach szpiku kostnego - wytwarzanie niedojrzałych ciałek krwi - anemia aplastyczna.
Zmiany w obrazie krwi oraz w funkcji wątroby są przejściowe i zanikają po ukończeniu kuracji lub zmniejszeniu dawki.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dzienna wynosi 100-200 mg na kilogram ciała. Dawkę dzieli się na 4 porcje, tj. lek zażywa się co 6 godzin. Czas leczenia zależy od rodzaju i nasilenia infekcji i może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.
Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Ancotilu w czasie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 500 mg a 100 szt; iniekcje 10 mg/ml fiolki a 250 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©