Reklama
OPIS LEKU
APITUSSIC
syrop: 52 mg/5 ml
Kaszel, przeziębienie, ostre i przewlekłe zapalenia oskrzeli, stany zapalne gardła i krtani z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.
Zioło-miód sosnowy działa bakteriostatycznie, głównie na bakterie Gram- dodatnie. Gwajakosulfonian potasu jest wydalany z organizmu wraz z powietrzem wydechowym, drażniąc błonę śluzową oskrzeli, co powoduje odruch wykrztuśny. Ma również słabe działanie odkażające.

Posiada właściwości przeciwzapalne, wykrztuśne. Pobudza gruczoły śluzowe górnych dróg oddechowych (olejek sosnowy). Działa przeciwbakteryjnie na bakterie Gram (+) odpowiedzialne najczęściej za stany zapalno-nieżytowe górnych dróg oddechowych. Zawartość cukrów prostych - glukozy i fruktozy, warunkuje właściwości odżywcze i wzmacniające.
substancje czynne - zioło-miód sosnowy, gwajakosulfonian potasu.

5 ml preparatu zawiera 52 mg sulfogwajakolu oraz ziołomiód sosnowy.
Schorzenia układu oddechowego - stany przeziębieniowe, kaszel, drapanie i ból gardła, ostre i przewlekłe stany zapalne gardła, nieżyt gardła, chrypka, zapalenie oskrzeli.
Syropu nie należy podawać w uczuleniu na którykolwiek z jego składników.
Dzieci - 5 ml syropu 3-4 razy dziennie w szklance z odrobiną ciepłej wody.

Doustnie 3-4 razy dziennie po 1 łyżeczce do herbaty z małą ilością ciepłego płynu.
Preparat nie oddziałuje na płód. Lek można podawać w okresie ciąży. Preparat nie oddziałuje na karmione dziecko. Opakowanie: syrop 120 ml.
syrop: (52 mg/5 ml) but. 120 ml
R05CA09
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©