Reklama
OPIS LEKU
ASPARGIN
tabletki
MAGNESIUM HYDROASPARTATE + POTASSIUM HYDROASPARTATE
Preparat zawiera magnez i potas w postaci asparaginianów (soli kwasu organicznego), bardzo dobrze przyswajalnych przez organizm. Aspargin jest lekiem, który uzupełnia w ustroju niedobór magnezu i potasu oraz reguluje równowagę jonową w komórkach. W preparacie wykorzystuje się synergistyczne działanie jonu magnezowego i potasowego.

Magnez jest głównym stabilizatorem tkankowym i wewnątrzkomórkowym. Odgrywa ważną rolę w ochronie organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, a co za tym idzie chroni organizm przed chorobą nowotworową. Magnez jest jonem o działaniu uspokajającym. Niedobór jego powoduje rozproszoną nadpobudliwość nerwowo-mięśniową i ośrodkową; objawiającą się skurczami i drętwieniem mięśni, zawrotami i bólami głowy). Magnez działa uspokajająco na nerwy autonomiczne. Zapobiega niedotlenieniu i niedokrwieniu mięśnia sercowego. Magnez chroni ściany naczyń przeciwstawiając się nadmiarowi wapnia i zmianom tkanki łącznej oraz wywiera bezpośrednie działanie przeciwskurczowe.
Jon magnezowy pełni rolę czynnika przeciwzakrzepowego.

Potas jest odpowiedzialny za procesy przewodnictwa elektrycznego i chemicznego. Niedobór potasu jest zjawiskiem częstym zwłaszcza u chorych z obrzękami, osób zażywających diuretyki, steroidy, glikozydy naparstnicy. Niedobór potasu powoduje wzrost zagrożenia zaburzeniami rytmu serca. U chorych leczonych glikozydami naparstnicy niedobór potasu zwiększa ryzyko nagłej śmierci, podobne zagrożenie występuje u chorych na chorobę niedokrwienną serca. Współistniejące niedobory magnezu dodatkowo nasilają zaburzenia rytmu serca. Potas odgrywa ważną rolę w procesach kurczenia się mięśni, bierze udział w regulacji równowagi wodnej tkanek.
Magnesium hydroasparaginicum (Magnezu wodoroasparaginian) 250 mg
Kalium hydroasparaginicum (Potasu wodoroasparaginian) 250 mg
Składniki pomocnicze: skrobia, sacharoza, ultraamylopektyna, stearynian magnezu, talk.
* Stany zmęczenia czynnościowe i organiczne
* Choroba wieńcowa oraz zapobieganie i leczenie zawału
* Podczas stosowania lub przedawkowania preparatów opartych na glikozydach
* Okres rekonwalescencji po przebytych chorobach zakaźnych i zabiegach chirurgicznych, szczególnie połączonych z koniecznością podawania płynów infuzyjnych bez potasu
* Miażdżyca tzw. serce starcze
* Okres po porodach i klimakterium
* Nerwice mieszane i neurasteniczne
Stosowany przed posiłkami może czasami spowodować biegunkę lub nudności.
o ile lekarz nie zaleci inaczej stosuje się 1-2 tabletek 3 razy dziennie
50 tabletek w blistrach (2x25 tabletek)
A12BA
Niewydolność nerek
Nie podawać leku podczas kuracji antybiotykowej (tetracyklinami).
Jednoczesne podawanie preparatów zawierających fosforany lub sole wapniowe ogranicza wchłanianie magnezu.
Przed zastosowaniem leku sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (blistrze), nie stosować leku po upływie terminu ważności.
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©