Reklama
OPIS LEKU
AVLOSULFON
tabletki 100 mg.
Wszelkie postacie trądu, opryszczkowe zapalenie skóry. Zapalenie chrząstek stawowych. Choroba Crohna.
Lek o działaniu bakteriostatycznym, jeden z nielicznych środków skutecznych przeciw trądowi. Avlosulfon jest lekiem bardzo skutecznym, choć leczenie jest długotrwałe (kilka lat). Lek zaczyna działać po 3-6 godzin od chwili jego podania.
substancja czynna - dapson.
Leku nie należy stosować w chorobach płuc i serca. Avlosulfonu nie należy stosować u pacjentów uczulonych na sulfonamidy.
Brak danych statystycznych dotyczących działań ubocznych Avlosulfonu, wiadomo jednak, że lek podawany w dawkach terapeutycznych przeciw trądowi rzadko powoduje niepożądane objawy. Rzadko powiają się bóle głowy, nudności, wymioty, odczyny alergiczne, zaburzenia wątroby, anemia, psychozy oraz bezpłodność u mężczyzn.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj lek podaje się początkowo 2 razy w tygodniu 25- 50 mg, następnie dawkę zwiększa się stopniowo do 400 mg tygodniowo.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, trzeba zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Avlosulfonu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 100 mg a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©