Reklama
OPIS LEKU
AZLOCILLIN
iniekcje 1000 mg; iniekcje 5000 mg.
Zakażenie nerek i dróg moczowych. Posocznica. Zapalenie opon mózgowych. Zakażenia ginekologiczne i położnicze. Infekcje przewodu pokarmowego i dróg żółciowych. Zakażenie kości i tkanek miękkich.
Azlocillin jest antybiotykiem bakteriobójczym o szerokim spektrum działania, stosowanym w poważnych infekcjach bakteryjnych, jest jednak inaktywowany przez enzymy wytwarzane przez bakterie - betalaktamazy.
substancja czynna - azlocillin sodium.
Leku nie wolno stosować u pacjentów z alergią penicylinową, a także u cierpiących na skazę uczuleniową.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że Azlocillina może powodować skórne odczyny alergiczne, zmiany w obrazie krwi oraz zaburzenia przewodu pokarmowego w postaci biegunki, niestrawności i bólów brzucha.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. Wysokość dawki zależy od rodzaju infekcji oraz wagi ciała pacjenta.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno stosować leku zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak skonsultować z lekarzem.
iniekcje 1000 mg a 1 fiolka, a 10 fiolek; iniekcje 5000 mg a 1 fiolka, a 10 fiolek.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©