Reklama
OPIS LEKU
BATRAFEN
krem 1%, płyn 1%, lakier do paznokci 0,8%.
Grzybica paznokci, pochwy, łupież pstry, również z towarzyszącymi infekcjami bakteryjnymi
substancja czynna - ciclopirox. Sposób działania: Preparat działa przeciw-grzybiczo na większość grzybów chorobotwórczych. Łatwo wnika poprzez naskórek oraz płytki paznokciowe do skóry właściwej. Preparat ma również właściwości bakteriobójcze.
Leku nie należy stosować pacjentom uczulonym na ciclopirox. Należy unikać zetknięcia preparatu ze spojówkami. Po zastosowaniu leku dokładnie umyć ręce.
1/1000- Podrażnienie w miejscu stosowania preparatu w postaci zaczerwienienia, pieczenia i świądu.
Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza. Zazwyczaj kremem lub płynem
smarować chorobowo zmienione miejsca 2 razy dziennie po uprzednim dokładnym umyciu lub kąpieli. Leczenie należy kontynuować przez dwa tygodnie od momentu ustąpienia objawów. W grzybicy pochwy zakładać głęboko do pochwy krem raz dziennie wieczorem przed ułożeniem się do snu. Kuracja trwa od 6-14 dni.
Lakier należy nakładać po usunięciu jak największej części chorobowo zmienionego paznokcia. Lakierować regularnie raz na tydzień po uprzednim zmyciu starej warstwy zmywaczem oraz usunięciu pilniczkiem jednorazowym zmienionej powierzchni paznokcia. Leczenie kontynuować przez 6 miesięcy.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że lekarz zadecyduje inaczej
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat przenika do mleka matki. Należy omówić z lekarzem stosowanie leku w okresie karmienia dziecka piersią.
Trwałość: Lakier należy chronić przed światłem. Po użyciu szczelnie zamykać opakowanie.
krem 1% 20 g, płyn 1% 20 ml, lakier do paznokci 0,8 % 3 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©