Reklama
OPIS LEKU
BEBULIN TIM 4
iniekcje 20 j.m./ml; iniekcje 60 j.m./ml; iniekcje 120 j.m./ml.
Hemofilia typu B. Wszelkie typy krwawień wynikające z braku czynnika IX we krwi.
Bebulin Tim 4 wytwarza się z osocza ludzkiego skontrolowanego pod względem patologicznym (nieobecność m. in. wirusa żółtaczki oraz HIV). Preparat jest sporządzony w sposób, który w bardzo dużym stopniu redukuje możliwość istnienia w nim mikroorganizmów.
substancja czynna - factor IX concentrate human.
Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z uszkodzoną wątrobą. Uczulonym na preparaty otrzymane z osocza wskazane jest profilaktyczne podawanie leków antyhistaminowych.
1/100- Reakcje alergiczne, w postaci gorączki mdłości, wykwitów skórnych, które to reakcje można łagodzić przy pomocy leków antyhistaminowych lub kortyzonu.
<1/1000- Szok alergiczny.
Dawkę ustala lekarz dostosowując ją do potrzeb pacjenta na podstawie dokładnych badań laboratoryjnych. Lek podaje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
iniekcje 20 j.m./ml a 1 fiolka z substancją suchą po 200 j.m. + 10 ml rozpuszczalnika; iniekcje 60 j.m./ml a 1 fiolka z substancją suchą po 600 j.m. + 10 ml rozpuszczalnika; iniekcje 120 j.m./ml a 1 fiolka z substancją suchą j.m.+ 20 ml rozpuszczalnika.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©