Reklama
OPIS LEKU
BICORDIN
tabletki 12,5 mg.
Różne postacie choroby wieńcowej. Stany przedzawałowe oraz rekonwalescencja po zawale serca.
Bicordin lekko rozszerza naczynia wieńcowe, nie wpływając na ciśnienie krwi oraz czynność serca. Zwiększa tolerancję serca na wysiłek fizyczny
substancja czynna - gapicomine citrate.
Leku nie należy stosować w nadwrażliwości na cytrynian gapikominy. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie leczenia preparatem należy przekonsultować z lekarzem.
Leku nie należy stosować podczas zawału serca.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych, wiadomo jednak, że lek może powodować zaburzenia przewodu pokarmowego oraz bóle głowy.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka podtrzymująca wynosi 12,5 mg 3 razy dziennie. Leczenie rozpoczyna się od podawania jednej tabletki dziennie. Dawkę można zwiększać stopniowo, o czym decyduje lekarz.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 12,5 mg a 50 szt. a 250 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©