Reklama
OPIS LEKU
BIOPAROX
aerozol 2,5 mg/ml.

aerozol do nosa i do stos. w j. ustnej 0,125 mg/dawkę
W zakażeniach górnych dróg oddechowych - krtani i gardła, nieżycie nosa, zapaleniu oskrzeli.
Preparat działa przeciwbakteryjnie na bakterie Gram-dodatnie oraz Gram-ujemne, a także przeciwgrzybiczo, szczególnie na Candida albicans.


Fusafungina ma dwa wzajemnie uzupełniające się działania: przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Jako antybiotyk Bioparox zwalcza infekcje; działanie to jest ściśle miejscowe i nie wywołuje oporności bakteryjnej bezpośredniej i krzyżowej. Na skutek działania przeciwzapalnego Bioparox łagodzi obrzęk i ból.

Miejscowo działający antybiotyk i lek przeciwzapalny. Działa bakteriostatycznie na niektóre bakterie Gram-dodatnie (głównie gronkowce i paciorkowce), Gram-ujemne (Moraxella catarrhalis) oraz atypowe (Legionella pneumophila, Mycoplasma pneumoniae), a także na drożdżaki Candida albicans. Fusafungina hamuje także adhezję Haemophilus influenzae do komórek nabłonka dróg oddechowych. Łagodzi obrzęk i ból. Działa na powierzchni błony śluzowej, nie przenika do krwioobiegu.
substancja czynna - fusafungine.

1 dawka zawiera 0,125 mg fusafunginy.
Miejscowe leczenie zakażeń bakteryjnych błony śluzowej jamy ustnej i gardłowej, górnych i dolnych dróg oddechowych. Wdechy przez nos: zapalenie zatok przynosowych, nieżyt błony śluzowej nosa i nosogardzieli. Wdechy przez usta: zapalenie migdałków podniebiennych, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie błony śluzowej nosogardzieli, zapalenie tchawicy, krtani, stan po tonsilektomii. W zakażeniach obejmujących kilka obszarów najczęściej zalecane jest skojarzenie wdychania leku przez nos i usta przy każdym podaniu.

Miejscowe leczenie zakażeń błony śluzowej jamy ustnej i gardłowej oraz górnych i dolnych dróg oddechowych. Miejscowe leczenie zakażeń błony śluzowej jamy ustnej i gardłowej oraz górnych i dolnych dróg oddechowych.
Leku nie mogą stosować pacjenci uczuleni na fusafunginę. Unikać zetknięcia preparatu z błonami śluzowymi oczu.
Reakcje alergiczne.


Opisano bardzo rzadkie przypadki wysychania błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz napady kichania, na ogół przemijające. U osób szczególnie wrażliwych stwierdzono rzadkie miejscowe reakcje skórne lub błony śluzowej, typu obrzęk lub wysypka; równie rzadko opisywano przypadki skurczu oskrzeli.

Bardzo rzadko przemijająca suchość błon śluzowych jamy ustnej i gardła, napady kichania, reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna, obrzęk, skurcz oskrzeli oraz reakcje uogólnione, zwłaszcza u pacjentów z alergią w wywiadzie).
Dorośli i dzieci 4 rozpylenia do nosa lub jamy ustnej 3-4 razy dziennie.


Dorośli -
4 wdechy przez usta i/lub 4 wdechy do każdego nozdrza co 4 h w ciągu dnia.
Dzieci -
4 wdechy przez usta i/lub 4 wdechy do każdego nozdrza co 6 h w ciągu dnia.
Bioparox można łączyć ze wszystkimi innymi lekami.

Dorośli: 4 wdechy każdorazowo do ust i (lub) każdego z nozdrzy co 4 h w ciągu dnia. Dzieci: 4 wdechy każdorazowo do ust i (lub) każdego z nozdrzy co 6 h w ciągu dnia. W zapaleniu zatok i błony śluzowej nosa preparat stosuje się w postaci wdechów przez nos; w zapaleniu migdałków podniebiennych (a także profilaktycznie po ich usunięciu), w zapaleniu gardła, błony śluzowej nosa lub nosogardzieli, krtani, tchawicy lub oskrzeli - w postaci wdechów przez usta. Nie stosować dłużej niż przez 10 dni.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Bioparoxu podczas ciąży.
Preparat przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.
aerozol 2,5 mg/ml 20 ml.

butelka 20 ml

aerozol do nosa i do stos. w jamie ustnej, roztwór: (0,125 mg/dawkę) 1 but. 20 ml
R02AB03
Stwierdzona nadwrażliwość na preparat. Dzieci w wieku poniżej 30 m-cy (ryzyko kurczu głośni).

Nadwrażliwość na fusafunginę i/lub substancje pomocnicze, dzieci do 2,5 r.ż.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©