Reklama
OPIS LEKU
BISACODYL
czopki 10 mg; drażetki 5 mg; tabletki powlekane 5 mg.
Przejściowe zaparcie. Przed badaniem rentgenologicznym jelit. W celu ułatwienia wypróżnienia w bólach odbytnicy związanych z jej uszkodzeniami lub hemoroidami.
Bisacodyl ma bezpośrednie działanie na ścianki jelit. Motoryka jelit zostaje wzmożona, a płyny zostają zatrzymane w jelitach. Zawartość przewodu pokarmowego staje się bardziej miękka i większa objętościowo, przesuwa się zatem szybciej przez jelita. Tabletki dają efekt po około 8 godzinach, natomiast czopki działają szybciej; efekt ich działania następuje po 30-60 minutach. Bisacodyl powoduje gruntowne wypróżnienie, dlatego musi minąć kilka dni zanim nastąpi potrzeba następnego wypróżnienia.
substancja czynna - bisacodyl.
Bisacodylu nie należy podawać w ostrych bólach brzucha. Jego długotrwałe stosowanie może prowadzić do znacznie pogorszonej funkcji jelit oraz w efekcie tego do uzależnienia od leku.
1/100- Ból żołądka, mdłości.
1/1000- Miejscowe podrażnienie kiszki stolcowej.
Tabletki, drażetki
Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 2 tabletki na wieczór. W wyjątkowych przypadkach można dawkę zwiększyć do 4 tabletek. Bisacodylu nie zaleca się zażywać dłużej niż w ciągu 7 kolejnych dni.
Dzieci. Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat bez przepisu lekarza.
Tabletki należy połykać w całości. Nie należy popijać ich ciepłymi napojami oraz podawać jednocześnie ze środkami na nadkwasotę żołądka.
Czopki
Zazwyczaj stosuje się 1 czopek dla pacjenta dorosłego. W cięższych przypadkach zaparcia można zwiększyć dawkę do 2 czopków lub stosować tabletkę jednocześnie z czopkiem.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.
Lek nie przenika do mleka matki.
czopki a 5 szt.; tabletki powlekane a 30 szt.; drażetki a 30 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©