Reklama
OPIS LEKU
BONEFOS
iniekcje 60 mg/ml; kapsułki 400 mg.
Bonefos stosuje się w leczeniu nadmiernego stężenia wapnia we krwi, spowodowanego zwiększonym rozkładem tkanki kostnej. Stan taki jest typowy w póęnej fazie nowotworów z przerzutami na tkankę kostną.
Klodronat należy do grupy bifosfonatów, grupy leków, które swoją strukturą przypominają substancję występującą w organizmie zwaną pyrofosfatem. Bonefos wiąże wapń i skutecznie obniża jego stężenie w surowicy.
substancja czynna - disodium clodronate.
Pacjenci z zaburzoną funkcją nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Bonefos stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Bonefosu nie należy podawać łącznie z lekami przeciw nadkwasocie żołądka lub preparatami żelaza. Ewentualne stosowanie innych leków w trakcie kuracji należy omówić z lekarzem. Preparatu nie podawać dzieciom w przypadkach hyperkalcemi, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.
1/100- Mdłości, biegunka.
<1/1000- Zbyt niski poziom wapnia we krwi. Przejściowa obecność białka w moczu.
Dawkę ustala lekarz. Lek podaje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o preparacie.
Ryzyko uszkodzenia płodu. Nie wolno podawać zastrzyków podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 60 mg/ml a 5 ampułek po 5 ml; kapsułki 400 mg a 100 szt.
Preparat traci ważność po 12 godzinach od momentu przygotowania go do podania.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©