Reklama
OPIS LEKU
CALCIUM
granulat; tabletki musujące 1550 mg.
W okresie wzrostu organizmu, w czasie ciąży oraz karmienia oraz u osób starszych pojawia się zwiększone zapotrzebowania na wapń. Jeśli dieta nie pokrywa dziennego zapotrzebowania na wapń należy doprowadzić ten pierwiastek w formie leku.
Przemiana wapnia spełnia istotną rolę w prawidłowej strukturze kości. Osłabione i odwapnione kości można wzmocnić dzięki wprowadzeniu wapnia do organizmu. Preparat działa również słabo przeciwalergicznie.
substancja czynna - calcium lactogluconate.
Leku nie powinny stosować osoby o wysokim stężeniu wapnia we krwi oraz w moczu, a także osoby ze schorzeniami nerek.
Tabletki musujące zawierają sód, który jest niekorzystny w w wysokim ciśnieniu lub chorobach serca. W razie podwyższonego wydzielania wapnia w moczu lub w chronicznych chorobach nerek należy kontrolować stężenie wapnia w moczu w celu ewentualnego zapobieżenia kamieniom nerkowym. Osoby ze skłonnością do kamieni nerkowych powinny spożywać duże ilości płynów w trakcie kuracji wapniem. Podczas leczenia należy unikać większych dawek witaminy D.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli calcium stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Jednoczesne stosowanie leków z grupy tetracyklin, powoduje że oba preparaty, tj. wapń i antybiotyk, tworzą nierozerwalny związek, który nie wywiera jakiegokolwiek efektu terapeutycznego i zostaje wydalony przez organizm. W razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z wapniem należy poradzić się lekarza.
1/100- Podwyższone stężenie wapnia we krwi.
<1/1000- Zaburzenia przewodu pokarmowego. Zaparcie. Biegunka.
Calcium granulat należy rozpuszczać w ciepłym mleku. Dorośli - 2 łyżeczki od herbaty 2-3 razy dziennie. Dzieci do lat 6 - H łyżeczki 2 razy dziennie; 6-12 lat 1 łyżeczka 2-3 razy dziennie.
Tabletki - dorośli 1 tabletka rozpuszczona w szklance wody 1-2 razy dziennie.
granulat 100 g; tabletki musujące 1550 mg a 12 szt; a 20 szt.
Tabletki musujące należy chronić przed wilgocią. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©