Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
CALCIUM SANDOZ SYROP; CALCIUM SYROP
Podczas wzrostu organizmu. W czasie ciąży i laktacji oraz u osób starszych, gdy zapotrzebowanie na wapń jest wzmożone. Jeśli dieta nie zawiera wystarczającej ilości wapnia należy dostarczać je w formie leku. Wapń służyć może także jako środek wiążący fosfor w zaburzonej funkcji nerek.
Przemiana wapnia spełnia istotną rolę w budowaniu się kości, a także w przebiegu odwapnienia kości.
substancje czynne - calcium lactogluconate, calcium carbonate, ascorbic acid, natrium bicarbonate.
Tabletek musujących nie należy podawać pacjentom z podwyższonym stężeniem wapnia we krwi, znacznie zwiększonym wydalaniem wapnia w moczu oraz w nadczynności hormonu przytarczycy. Duże dawki wapnia przekraczające 4 g dziennie należy podawać z ostrożnością, zwłaszcza jeśli jednocześnie stosuje się witaminę D. Pacjenci cierpiący na podwyższone ciśnienie lub niedomogę serca powinni unikać dużych dawek tabletek musujących ze względu na zawartość sodu w preparacie. Osoby ze skłonnością do kamieni nerkowych powinny kontrolować stężenie wapnia w moczu w trakcie stosowania leku.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli wapń stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Jednoczesne stosowanie leków z grupy tetracyklin powoduje, że oba preparaty, tj. wapń i antybiotyk tworzą nierozerwalny związek, który nie wywiera jakiegokolwiek efektu leczniczego i zostaje wydalony przez organizm. W razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z wapniem należy poradzić się lekarza.
1/100
- Zbyt duże stężenie wapnia w osoczu (hyperkalcemia), co objawia się mdłościami, słabością oraz stanami splątania.

<1/1000
- Zaburzenia trawienne.
- Zaparcie.
- Biegunka.
Lek przeznaczony jest głównie dla dzieci. Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dla dzieci od 4 miesiąca do 3 roku życia H łyżeczki od herbaty 2 razy dziennie; 4-18 roku życia 2-4 łyżeczek od herbaty 1-3 razy dziennie.
syrop a 200 ml; syrop a 150 ml.
Przechowywać w suchym miejscu w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©