Reklama
OPIS LEKU
CARBO MEDICINALIS
granulat; tabletki 300 mg.
Biegunka. Ostre zatrucia.
Węgiel leczniczy wchłania obecne w przewodzie pokarmowym szkodliwe dla organizmu substancje, jak: wydzielane przez bakterie szkodliwe enzymy, chemiczne związki trujące, leki. Substancje te tworzą z węglem związek, który zostaje wydalony z organizmu.
substancja czynna - activated charcoal.
Oczekiwany skutek leczenia innymi lekami może ulec zmianie, jeśli węgiel stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Większość leków traci swoje działanie, jeśli zażywa się je jednocześnie z węglem, należy zatem zażywać inne leki po upływie co najmniej 2-3 godzin od momentu zażycia preparatu węgla.
Preparat zabarwia stolec na czarno, co jest absolutnie nieszkodliwe.
W zatruciach substancjami żrącymi nie należy podawać preparatów węgla. W pozostałych zatruciach trzeba podać preparat węgla tak szybko jak to jest możliwe, najlepiej w 5-10 minut po spożyciu trującej substancji oraz skontaktować się z pogotowiem.
1/100
- Zaparcie.
Ostre zatrucia - dorośli 50-100 g granulatu Carbo medicinalis po zmieszaniu z wodą (250-500 ml), jak najprędzej po spożyciu trującej substancji.
Dzieci 25-50 g granulatu zmieszanego z wodą (125- 250 ml) tak szybko jak to jest możliwe.
Biegunka - dorośli i dzieci
3-6 tabletek lub według przepisu lekarza. Jednorazowe zastosowanie dużych ilości preparatu węgla jest całkowicie nieszkodliwe. Osoby mające trudności z przełknięciem leku mogą rozpuścić tabletki w wodzie.
granulat 0,5 kg; 1 kg, 1,5 kg; tabletki 300 mg a 20 szt.
Tabletki należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Granulat po zmieszaniu z wodą zachowuje ważność przez jeden tydzień, jeśli jest przechowywany w lodówce.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©