Reklama
OPIS LEKU
CARDIAMID-COFFEIN
iniekcje; krople.
Niskie ciśnienie, łagodne zatrucia odurzającymi lekami przeciwbólowymi, zaburzenia oddychania, również w astmie w połączeniu efedryną. Lek należy do starszej generacji leków.
Lek cucący. Działa pobudzająco na ośrodek oddechowy i naczynioworuchowy w mózgu. Mechanizm jego działania nie jest dokładnie znany.
substancja czynna - nikethamide, coffein.
Preparatu nie należy podawać pacjentom uczulonym na lek, w padaczce, w obrzęku płuc, w nieregularnej lub przy-spieszonej akcji serca. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli środek stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zapytać lekarza o możliwość stosowania innych leków łącznie z preparatem.
Lek rzadko wywołuje działania uboczne, jeśli jest stosowany w dawkach leczniczych, wiadomo jednak, że ze względu na zawartość kofeiny mogą się pojawić:
1/100
- mdłości, niepokój, bezsenność, ból głowy, wzmożone wydzielanie moczu, przyspieszona akcja serca (zwiększona liczba uderzeń na minutę), drżenie kończyn.
1/1000-, <1/1000
- dodatkowe uderzenia serca, szum w uszach, zaburzenia wzroku.
Dawkę ustala lekarz. Krople stosuje się dorosłym zazwyczaj w dawce 10-20 kropli 2-3 razy dziennie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 5 ampułek po 1 ml; krople 15 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©