Reklama
OPIS LEKU
CARDILAN
drażetki 250 mg.
Cardilan stosuje się w celu polepszenia krążenia krwi w peryferyjnych częściach ciała, tj. nogach, rękach, a także palcach rąk i nóg. Lek stosuje się również w okulistyce w zwyrodnieniu plamki żółtej w siatkówce.
Substancja czynna przetwarza się w organizmie w kwas nikotynowy i powoduje powolne i długotrwałe rozszerzenie się naczyń krwionośnych przy jednocześnie minimalnym spadku ciśnienia krwi.
substancja czynna - nicofuranose.
Leku nie należy podawać osobom uczulonym na kwas nikotynowy, a także w świeżym zawale serca oraz niewydolności serca. Pacjenci cierpiący na jaskrę, powiększenie gruczołu krokowego, chorobę wrzodową, skłonność do krwawień powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji preparatem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami.
1/100
- Zawroty głowy, zaczerwienienie twarzy, uczucie jak przed omdleniem.
- Aby uniknąć tych objawów należy rozpocząć leczenie od małej dawki.

1/1000- <1/1000
- Niskie ciśnienie krwi, mdłości, wymioty, biegunka, nadkwasota żołądka, kwaśne odbicia.
- Brak apetytu.
- Wrzód żołądka, zmiany stężenia cukru we krwi, plamy na skórze, sucha skóra, świąd.
- Zmiany w funkcji wątroby, zmniejszenie stężenia tłuszczów we krwi.
- Dna.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 1 tabletka 2-4 dziennie. Leku nie należy podawać na czczo, gdyż kwas nikotynowy szybko przedostaje się wtedy do krwi i powoduje uczucie gorąca, a także dolegliwości żołądkowe.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
drażetki 250 mg a 30 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©