Reklama
OPIS LEKU
CEDAX
kapsułki 400 mg, substancja do zawiesiny 36 mg/ml.
Zakażenia dolnych i górnych dróg moczowych spowodowanych przez bakterie wrażliwe na cefalosporyny. Rzeżączka. Ostre zapalenie ucha, migdałków, zatok, zapalenie oskrzeli, zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych.
Preparat należy do grupy cefalosporyn działających na wiele rodzajów bakterii, zarówno Gram- dodatnich jak i Gram-ujemnych. Cedax jest oporny na -laktamazy produkowane przez bakterie. Preparat zostaje wydalany z ustroju w formie niezmienionej wraz z moczem. Lek zaczyna działać w 2-3 godzin po zażyciu.
substancja czynna - ceftibuten.
Leku nie powinny stosować osoby uczulone na cefalosporyny. Leku nie podaje się pacjentom z uczuleniem na penicylinę. Pacjenci z upośledzoną funkcją nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji antybiotykowej. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Cedax stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem.
Już po paru dawkach następuje wyraźna poprawa zdrowia, nie oznacza to jednak, że kurację można zakończyć. Przedwczesne zakończenie leczenia grozi bowiem nawrotem infekcji.
>1/100- Biegunka, mdłości, wymioty. Bóle głowy. Wzrost liczby białych ciałek krwi.
1/1000- Zawroty głowy, Bóle brzucha. Niestrawność. Pokrzywka ze świądem.
Dawkowanie ustala lekarz. Lek należy zażywać na pół godziny przed posiłkiem lub najwcześniej w godzinę po posiłku. Dorośli 400 mg raz dziennie. W rzeżączce 100 mg co 12 godzin w ciągu 3 dni. Dzieciom od 7 miesiąca życia podaje się 9 mg/kg wagi ciała na dobę.
Brak danych o wpływie preparatu na płód. Lek nie przenika do mleka matki. O zastosowaniu leku w czasie ciąży lub karmienia decyduje lekarz.
kapsułki 400 mg 5 szt.; substancja do zawiesiny 36 mg/ml 30 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©