Reklama
OPIS LEKU
CEPOREX PEDIATRIC
granulat do kropli 100 mg/ml.
Ceporex pediatric podaje się w celu zwalczania infekcji spowodowanych przez bakterie wrażliwe na lek. Preparat znajduje zastosowanie najczęściej w zwalczaniu infekcji dróg moczowych oraz dróg oddechowych.
Ceporex należy do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Jego działanie uniemożliwia bakteriom syntezę ścian komórkowych w wyniku czego bakterie giną. Antybiotyk działa na wiele szczepów bakteryjnych.
substancja czynna - cefalexin.
Leku nie wolno podawać osobom uczulonym na penicylinę oraz cefalosporyny. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli antybiotyk stosuje się jednocześnie z innymi lekami.
1/100- Rozwolnienie, mdłości. W razie wystąpienia długotrwałej biegunki należy skontaktować się z lekarzem.
1/1000- <1/1000- Wysypka. W wysypki należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Mogą pojawić się również poważniejsze oznaki alergii, zmęczenie, bóle i zawroty głowy, wymioty, bóle brzucha. Zmiany w funkcji wątroby i nerek, zmiany w obrazie krwi.
Dawkę ustala lekarz pediatra dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Dawkowanie zależy od wagi ciała dziecka oraz typu infekcji.
Dawka dla dzieci wynosi 25-50 mg/kg wagi ciała dziennie w 3 porcjach.
Już po paru dniach stosowania leku następuje wyraęna poprawa stanu zdrowia, nie oznacza to jednak, że można przerwać przepisaną kurację. Zbyt wczesne zakończenie leczenia oznacza ryzyko nawrotu infekcji.
granulat do kropli 100 mg/ml a 10 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©