Reklama
OPIS LEKU
CHINOFUNGIN
aerozol.
Powierzchowne grzybice nieowłosionej skóry stóp i dłoni ze świądem, nadżerka między palcami, grzybica pachwin. Świąd ustępuje już po 24-72 godzinach leczenia. Preparat nie jest skuteczny w zwalczaniu grzybicy paznokci oraz w zakażeniach grzybiczych skóry głowy.
Chinofungin jest środkiem grzybostatycznym. Działa na wiele szczepów grzybów, jednak nie działa na drożdżaki z gatunku Candida. Preparat należy do starszej generacji leków przeciwgrzybiczych.
substancja czynna - tolnaftate.
W trakcie stosowania aerozolu należy przestrzegać higieny, zmieniać często skarpety oraz myć zakażone miejsca każdorazowo przed zastosowaniem preparatu, a to w celu uniknięcia wtórnego zakażenia. Leku nie należy stosować u osób uczulonych na preparat. Nie stosować na otwarte rany.
Wdychanie aerozolu jest niewskazane, należy unikać zetknięcia leku z błonami śluzowymi oczu.
Brak danych na temat działań niepożądanych, wiadomo jednak, że lek może wywołać podrażnienie skóry i lekkie odczyny alergiczne.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj aerozol stosuje się bezpośrednio na miejsce zakażone 2-3 razy dziennie po uprzednim umyciu zakażonego miejsca mydłem i ciepłą wodą oraz dokładnym wysuszeniu.
aerozol 125 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©