Reklama
OPIS LEKU
CIBACALCIN
iniekcje 0,25 mg; iniekcje 0,5 mg.
Leczenie chorobliwego odwapnienia kości w chorobie Pageta. Osteoporoza.
Cibacalcin przeciwdziała ucieczce wapnia z układu kostnego, charakterystycznej w chorobie Pageta (odwapnienie kości, które prowadzi do skrzywień oraz zniekształceń kości długich oraz pogrubienia kości czaszki). Kalcitonina znajduje się naturalnie w organizmie, lecz w chorobie Pageta występuje jej niedostatek.
substancja czynna - calcitonine.
Preparatu nie należy podawać osobom uczulonym na lek. Doświadczenia dotyczące leczenia dzieci są ograniczone.
Działania uboczne są w dużym stopniu uzależnione od wysokości dawki i wiążą się z rozszerzeniem naczyń krwionośnych w wyniku działania preparatu.
1/100- Uczucie gorąca bezpośrednio po zastrzyku. Dreszcze, mdłości i biegunka. Ból i zaczerwienienie w miejscu iniekcji. Częste parcie na mocz.
1/1000-Brak apetytu. Zawroty głowy. Ból głowy. Gorączka. Niskie ciśnienie krwi i przyspieszone bicie serca, wysypka, świąd. Mrowienia. Smak metalu w ustach.
<1/1000- Silna reakcja alergiczna, skurcz krtani, obrzęki na tle alergicznym. Wysokie ciśnienie krwi. Niskie stężenie wapnia we krwi.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki można podawać podskórnie lub domięśniowo. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. W celu zmniejszenia dolegliwości związanych z podaniem zastrzyku dobrze jest stosować lek bezpośrednio przed snem.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 0,25 mg a 5 ampułek z substancją suchą + 5 ampułek po 2 ml rozpuszczalnika; iniekcje 0,5 mg a 5 ampułek z substancją suchą + 5 ampułek po 2 ml rozpuszczalnika.
Lek należy chronić od światła.
Roztwór do iniekcji jest ważny 6 godzin od chwili przygotowania.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©