Reklama
OPIS LEKU
CIGNODERM
maść 0,1%; maść 0,5%; maść 1%; maść 2%; sztyft 2%.
Łuszczyca skóry.
CIGNODERM zmniejsza przyrost komórek skóry, który jest znacznie przyspieszony w łuszczycy. Lek działa również słabo przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo.
substancja czynna - dithranol.
Preparat należy stosować wyłącznie na miejsca chore. Jeśli lek stosuje się na zdrową skórę następuje silne pieczenie. Należy unikać kontaktu preparatu ze skórą twarzy lub błonami śluzowymi oczu, ust i nosa ze względu na możliwość wywołania silnych odczynów zapalnych.
Po zastosowaniu preparatu należy dokładnie umyć ręce. CIGNODERM pozostawia plamy na odzieży.
Leku nie należy stosować u osób uczulonych na dithranol. Leku nie należy stosować w stanie ostrym łuszczycy, w chorobach nerek, niedokrwistości oraz w stanach zapalnych skóry. Lek stosować z wielką ostrożnością pacjentom, którzy świeżo przeszli kurację silnymi środkami steroidowymi.
>1/100
- Pieczenie, brązowe zabarwienie skóry.
Dawkę ustala lekarz. Preparat zwykle stosuje się w formie kremów. Zazwyczaj krem stosuje się na noc. Rano zalecana jest kąpiel w celu usunięcia resztek kremu. Kurację należy rozpocząć kremem o najniższym stężeniu. Leczenie trzeba kontynuować, aż do całkowitego zaniknięcia plam łuszczycy.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu w czasie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
maść 0,1% a 40 g; maść 0,5% a 40 g; maść 1% a 40 g; maść 2% a 40 g; sztyft 2% a 4 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©