Reklama
OPIS LEKU
CINOBAC
iniekcje 250 mg; iniekcje 500 mg.
Infekcje dróg moczowych.
substancja czynna - cinoxacin.
Pacjenci cierpiący na padaczkę, zaburzenia funkcji nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji antybiotykiem. Leku nie należy podawać dzieciom.
Cinobac może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania antybiotyku.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Cinobac stosuje się jednocześnie z innymi lekami.
1/100
- Mdłości i reakcje alergiczne, głównie skóry.
- Bóle i zawroty głowy.
- W razie wystąpienia wysypki należy skontaktować się z lekarzem.

1/1000- <1/1000
- Poważniejsze reakcje alergiczne oraz zaburzenia trawienne.
- Zaburzenia snu, zmiana odczuć smakowych, nienormalne odczucia skóry (mrowienia, pieczenia), dzwonienie w uszach, sensacje wzrokowe, nadwrażliwość na światło zmiany w obrazie krwi oraz w funkcji wątroby.
Dawkę ustala lekarz. Dawka zależy od stopnia nasilenia infekcji oraz wagi ciała pacjenta. Zazwyczaj lek stosuje się co 12 godzin. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Już po paru dawkach leku następuje wyraęna poprawa w stanie zdrowia. Nie oznacza to jednak, że można zakończyć przepisaną kurację przedwcześnie. Zbyt wczesne zakończenie leczenia oznacza ryzyko nawrotu choroby.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 250 mg a 1 fiolka z substancją suchą; iniekcje 500 mg a 1 fiolka z substancją suchą.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©