Reklama
OPIS LEKU
CLEXANE
autostrzykawka 10 mg/ml.
Zapobieganie zakrzepom krwi w chirurgii, w trakcie operacji z obiegiem pozaustrojowym, w hemodializie oraz hemofiltracji.
Clexane jest małocząsteczkową heparyną, która zmniejsza krzepliwość krwi.
substancja czynna - enoxaparine.
Leku nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem na enoxaparinę. Leku nie wolno podawać w bakteryjnym zapaleniu wsierdzia, w poważnych zaburzeniach krzepnięcia krwi. W chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, wylewach krwi do mózgu. Uszkodzeniach oraz operacjach centralnego systemu nerwowego, a zwłaszcza oka i ucha. Pacjenci cierpiący na trombocytopenię (zmniejszona ilość płytek krwi), zbyt wysokie niekontrolowane ciśnienie krwi, niedomogę wątroby oraz przebytą chorobę wrzodową powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Clexanem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami.
Leku nie wolno podawać domięśniowo.
Efekt działania leku można zmniejszyć dzięki zastosowaniu protaminy.
>1/100- Podskórny wylew krwi w miejscu wstrzyknięcia leku.
<1/1000- Reakcje alergiczne. Krwawienia. Zmniejszenie liczby płytek krwi. Zmiany w pracy wątroby.
Dawkę ustala lekarz. Profilaktycznie w chirurgii ogólnej 20 mg podskórnie dziennie. Pierwszą iniekcję należy wykonać na dwie godziny przed operacją. W chirurgii ortopedycznej, gdzie istnieje duże ryzyko budowania się zakrzepów - 40 mg na 12 godzin przed dokonaniem operacji oraz po 24 godzinach - następna dawka.
W operacjach z krążeniem pozaustrojowym dawkę dostosowuje się do wagi ciała pacjenta. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
autostrzykawki 10 mg/ml a 2 szt. po 2 ml; autostrzykawki 10 mg/ml a 2 szt. po 4 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©