Reklama
OPIS LEKU
CLIVARIN 1432
iniekcje 0,25 ml.
Clivarin jest heparyną małocząsteczkową, która działa antykoagulacyjnie, tzn. opóźnia krzepnięcie krwi. Maksymalne działanie preparatu występuje w 3 godziny po wstrzyknięciu. Preparat stosuje się wyłącznie podskórnie. Lek zostaje wydalany z organizmu głównie przez nerki. Preparat stosuje się w celu zapobieżenia zakrzepom krwi, gdy zachodzi ryzyko ich powstania, np. w związku z operacją chirurgiczną. Clivarin podaje się również profilaktycznie w zakrzepicy żył głębokich.
substancja czynna - reviparin.
Pacjenci cierpiący na znacznie zaburzoną funkcję nerek oraz wątroby, cukrzycę, owrzodzenie żołądka lub jelit, zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, a także pacjenci ze zbyt niską ilością płytek krwi powinni powiadomić o tym lekarza. Leku nie wolno stosować w uczuleniu na reviparin, wylewie krwi do mózgu, ostrym zapaleniu wsierdzia, uszkodzeniach oka, ucha oraz uszkodzeniach i operacjach mózgu.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Clivarin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem.
>1/100
- Podskórny wylew krwi w miejscu wstrzyknięcia leku.

<1/1000
- Reakcje uczuleniowe w postaci bólów głowy, nudności, wymiotów, wysypki oraz podwyższonej temperatury ciała.
- Obniżenie ilości płytek krwi.
- Zmiany w funkcjach wątroby.
Dawkę ustala lekarz. Preparat podaje się podskórnie na 2-4 godzin przed operacją. Iniekcje wykonuje pacjent zgodnie z instrukcją lekarza. Najodpowiedniejszym miejscem wykonania wstrzyknięcia jest fałd skóry na przednio-bocznej powierzchni brzucha, lub przednia część uda.
Brak doświadczeń ze stosowania leku w okresie ciąży. O zastosowaniu leku musi zadecydować lekarz.
Nie wiadomo czy Clivarin przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 0,25 ml 5 ampułkostrzykawek, 10 ampułkostrzykawek.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©