Reklama
OPIS LEKU
CONTAC 400
kapsułki.
Łagodzenie objawów sezonowego kataru siennego. Przeziębienia. Jako lek wspomagający w zapaleniu zatok.
Preparat działa przeciwobrzękowo. Histamina jest substancją produkowaną w ustroju w stanach uczulenia. W wyniku jej działania następuje m. in. zaczerwienienie i obrzęk skóry oraz obrzęk błon śluzowych. Chlorfeniramina działa przeciwhistaminowo, czyli łagodzi efekty uczulenia. Fenylpropanolamina działa na receptory alfa oraz beta uwalniając noradrenalinę z zakończeń nerwów współczulnych, co z kolei powoduje zwężenie naczyń krwionośnych w błonach śluzowych dróg oddechowych, w efekcie czego ich obrzęk ulega zmniejszeniu i poprawia się drożność.
substancje czynne - chlorfe-niramina, fenylpropanolamina.
Pacjenci cierpiący na przerost stercza, utrudnienia w oddawaniu moczu, zwężenie światła dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzycę, nadciśnienie, nowotwór nadnercza oraz miastenię gravis powinni uprzedzić o tym lekarza przed zastosowaniem leku. Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu. W okresie stosowania leku zmniejsza się produkcja łez i w związku z tym noszenie szkieł kontaktowych może być utrudnione. Contac może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Contac stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem.
Ze względu na zawartość chlorfeniraminy mogą pojawić się: >1/100- Ospałość. Suchość jamy ustnej.
<1/1000- Zawroty głowy oraz mdłości.
Fenylpropanolamina może wywołać:
>1/100- Zaburzenia snu. Nerwowość. Suchość błon śluzowych nosa, oczu i jamy ustnej. Utrudnienia w oddawaniu moczu. Reakcje uczuleniowe
<1/1000- Przejściowe podwyższenie ciśnienia tętniczego. Splątanie. Halucynacje. Agresja. Drażliwość.
Jeśli lekarz nie przepisze inaczej, 1 kapsułka rano i przed snem. Kapsułki należy połykać w całości.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
Lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
kapsułki 6 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©