Reklama
OPIS LEKU
CORDARONE
iniekcje 50 mg/ml; tabletki 200 mg.

tabletki 200 mg lub iniekcje 150 mg/3 ml
Cordarone stosuje się w leczeniu poważnych zaburzeń w rytmie serca, gdy inne leki nie odniosły skutku lub nie są dobrze tolerowane przez chorego.
Cordarone obniża częstotliwość impulsów elektrycznych w mięśniu sercowym i w ten sposób przeciwdziała nieregularnej pracy serca - arytmiom. Osiągnięcie zadowalającego efektu zależy od dawki oraz długości kuracji. W leczeniu tabletkami zadowalający rezultat następuje po paru tygodniach. Leczenie zastrzykami przynosi znacznie szybszy efekt - poprawa następuje w ciągu kilku godzin. Po długotrwałej kuracji efekt leku utrzymuje się około kilku tygodni, ponieważ Cordarone zostaje magazynowany w różnych organach ustroju.
substancja czynna - amiodarone hydrochloride.
Leku nie wolno podawać w zaburzeniach funkcji tarczycy. Cordarone jest lekiem, który jest przepisywany wyłącznie przez kardiologa. Jest bardzo istotne aby postępować ściśle według zaleceń lekarza.
Preparat wzmaga wrażliwość na światło słoneczne. Dlatego w trakcie kuracji Cordaronem jest wskazane unikanie słońca lub stosowanie skutecznego kremu ochronnego. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. W razie zamiaru stosowania innych leków w trakcie kuracji Cordaronem należy skonsultować się z lekarzem. W razie pojawienia się utrudnień w oddychaniu lub kaszlu należy niezwłocznie szukać porady kardiologa.
Nie wolno samowolnie bez porozumienia się z lekarzem przerywać kuracji.
Działania uboczne są w bardzo dużym stopniu uzależnione od czasu trwania kuracji oraz od wysokości dawki dziennej. Ponieważ lek wydala się bardzo powoli z organizmu istnieje ryzyko długotrwałych działań ubocznych.

1/100
- Zmęczenie.
- Bóle i zawroty głowy.
- Bezsenność.
- Obniżenie wagi ciała.
- Trudności w koordynacji ruchów, drżenia.
- Koszmarne sny.
- Spadek wagi ciała, niepokój oraz przyspieszona akcja serca mogą zależeć od nadczynności tarczycy, zmęczenie natomiast od niedoczynności tarczycy.
- Mdłości, wymioty, zaparcie, smak metalu w ustach.
- Nadwrażliwość na światło słoneczne.
- Szare zabarwienie skóry, które zanika po zakończeniu kuracji.
- Zmiany w funkcji wątroby.
- Zaburzenia wzroku, zmniejszone wydzielanie gruczołów łzowych, co może utrudniać używanie szkieł kontaktowych.

1/1000
- Brak tchu, kaszel.
- Uszkodzenie tkanki płucnej - zwłóknienia.
- Zmiany neurologiczne - zmiana zmysłu dotyku.
- Osłabienie mięśni.

<1/1000
- Zmiany obrazu krwi.
- Uszkodzenie wątroby.
- Zapalenie jąder.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 200 mg 3 razy dziennie w pierwszym tygodniu leczenia, następnie 200 mg 2 razy dziennie w drugim tygodniu leczenia, a następnie po 200 mg dziennie. Tabletki należy zażywać przy okazji spożywania posiłków, aby zmniejszyć ewentualne działania uboczne.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
tabletki 200 mg a 60 szt; iniekcje 50 mg/ml a 5 ampułek po 3 ml (Krka); tabletki powlekane 200 mg a 30 szt., a 60 szt.; iniekcje 50 mg/ml a 6 ampułek po 3 ml (Sanofi)

tabletki - 30 sztuk iniekcje - 6 ampułek po 3 ml
C01BD
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©