Reklama
OPIS LEKU
CROMOHEXAL
krople do oczu 20 mg/ml
CROMOGLICATE DISODIUM
Zapobiegawczo w astmie. Duszności spowodowanej wysiłkiem fizycznym, zimnym powietrzem, drażniącymi zapachami można zapobiegać w przypadkach, jeśli dawkę CROMOHEXAL zastosuje się bezpośrednio przed wysiłkiem.
CROMOHEXAL nie powstrzymuje trwającego napadu dławicy i dlatego nie jest celowe jego stosowanie w trakcie napadu.
krople do oczu:
Lek przeciwalergiczny zapobiegający degranulacji komórek tucznych (mastocytów) i uwalnianiu histaminy - mediatora reakcji alergicznej. Mechanizm działania polega najprawdopodobniej na stabilizacji błony komórkowej komórek tucznych. Lek blokuje wczesną i późną reakcję alergiczną. Słabo wchłania się z przewodu pokarmowego i z tego powodu jest zwykle podawany miejscowo do worka spojówkowego. Lek nie jest metabolizowany w organizmie. Niewielka ilość leku, jaka może ulec wchłonięciu, jest wydalana z moczem lub żółcią. Pełne działanie leku występuje po upływie około 4 tyg. od początku stosowania. Preparat jest typowym lekiem o zastosowaniu profilaktycznym.

CROMOHEXAL przeciwdziała wytwarzaniu się w komórkach układu oddechowego substancji, które powodują obrzmienia, gęstą wydzielinę, oraz stany zapalne.
substancja czynna - disodium cromoglicate.
krople do oczu:
Zapobieganie ostremu i przewlekłemu alergicznemu zapaleniu spojówek oczu, zapaleniu spojówek w przebiegu kataru siennego (tzw. wiosenne alergiczne zapalenie spojówek). Preparat stosowany szczególnie w okresie wiosennym u osób z alergią na pyłki roślinne w okresie kwitnienia.
Preparatu nie wolno podawać osobom uczulonym na sodium cromoglicate.
Nie należy nagle przerywać leczenia bez porozumienia z lekarzem, nawet jeśli ataki dławicy piersiowej całkowicie lub częściowo ustąpiły. Atak bowiem może się pojawić jako następstwo nagłego przerwania leczenia. Dawkę należy stopniowo zmniejszać aż do ustania podawania leku pod kontrolą lekarską. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli CROMOHEXAL stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar podawania innych leków jednocześnie z aerozolem należy omówić z lekarzem.
krople do oczu:
Stosowanie preparatu może niekiedy wywołać przekrwienie i obrzęk spojówek, rzadko pieczenie pod powiekami i uczucie obecności ciała obcego w oku (piasek pod powiekami).


1/100
- Łagodne podrażnienie gardła oraz kaszel bezpośrednio po zastosowaniu aerozolu.
- Lekki skurcz oskrzeli.

<1/1000
- Silny skurcz oskrzeli
krople do oczu:
Miejscowo do worka spojówkowego każdego oka 4x dziennie 1-2 krople.

Krople do oczu - dawkowanie ustala okulista. Zazwyczaj dorośli i dzieci 1 kropla do każdego worka spojówkowego 4 razy dziennie na dwa tygodnie przed pojawieniem się czynnika uczulającego. Leczenie należy zakończyć z chwilą ustąpienia alergenu.
krople do oczu:
Preparatu nie należy stosować w I trymestrze ciąży.


Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód.
CROMOHEXAL przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne, należy jednak zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
aerozol 2,8 mg/dawkę 15 ml, 30 ml; krople 2,0% + aerozol 2,8 mg/dawkę 10 ml + 15 ml; krople do oczu 2,0% 10 ml, 20 minimusów po 0,5 ml, 50 minimusów po 0,5 ml; roztwór do inhalacji 10 mg/ml 50 ampułek, 100 ampułek; roztwór do inhalacji 20
Preparat należy chronić od światła i przechowywać w temperaturze pokojowej.
Krople do oczu tracą ważność po 3 tygodniach od momentu otwarcia opakowania.
S01GX01
krople do oczu:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować preparatu w kroplach do oczu u ludzi używających miękkich szkieł kontaktowych, a w przypadku stosowania twardych szkieł kontaktowych należy je wyjąć i założyć ponownie po upływie 15 min. od zakroplenia preparatu.
krople do oczu:
Po ustąpieniu dolegliwości leczenie preparatem należy kontynuować przez okres narażenia na czynniki uczulające.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©