Reklama
OPIS LEKU
CROTAMITON
maść 10%; płyn 10%
Świerzb, świąd odbytu, świąd starczy. Zmiany skóry wtórnie zakażone bakteriami.
Crotamiton działa na pasożyty skóry jak: wszy i świerzb. Ma również działanie przeciwświądowe i przeciwbakteryjne.

Uśmierza lub łagodzi wszystkie postaci świądu skóry niezależnie od przyczyny, w ciągu 6 godzin po nasmarowaniu. Jednocześnie zapobiega następstwom świądu w postaci zadrapań - uszkodzeń skóry i wtórnych zakażeń. Crotamiton jest środkiem przeciw pasożytom skóry takim jak: świerzb, wszawica łonowa, a także środkiem przeciwbakteryjnym w zakażeniach skóry gronkowcami i paciorkowcami. Korzystne działanie tego leku spostrzega się w leczenie świerzbu powikłanego wtórnymi zmianami ropnymi.
substancja czynna - crotamiton.

płyn 10% 100g płynu zawiera: krotonylo-N-etylo-o-toluidyna 10,0g (glikol polioksyetylenowy 400, etanol, woda destylowana)
maść 10% 100g maści zawiera: krotonylo-N-etylo-o-toluidyna 10,0g (glikol polioksyetylenowy 400 i -4000, woda destylowana).
Leczenie:

* świerzbu
* zakażeń larwą roztocza (Trobicula autumnalis)
* świądu różnego pochodzenia (świąd alergiczny i starczy, świąd sromu i odbytu, świąd polekowy)

Można stosować ten środek zarówno w leczeniu zmian zarówno na skórze gładkiej jak i owłosionej.
Leku nie wolno stosować na ostre sączące zapalenia skóry. Leku nie stosuje się niemowlętom. Preparatu nie należy stosować na skórę twarzy. Unikać zetknięcia błony śluzowej oczu z Crotamitonem.
Brak danych statystycznych na temat działań niepożądanych, wiadomo jednak, że lek może wywołać podrażnienie skóry z zaczerwienieniem i uczuciem pieczenia, niekiedy odczyny alergiczne.


Niekiedy może wywołać odczyny alergiczne (przejściowo rumień) i uczucie ciepła. Nie stwierdza się uszkodzenia narządów wewnętrznych skutkiem resorpcji tego leku. Podczas stosowania tego leku należy chronić oczy.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj preparat stosuje się przeciw świerzbowi w sposób następujący: najpierw gorąca kąpiel całego ciała, najlepiej przed spaniem, następnie po dokładnym wysuszeniu skóry należy wetrzeć preparat w całą skórę omijając jedynie twarz. Szczególnie dokładnie należy potraktować miejsca między palcami nóg i rąk. Po 24 godzinach zabieg należy powtórzyć. Może się okazać konieczne zastosowanie preparatu po raz trzeci. Po przeprowadzonej kuracji należy zmienić pościel oraz bieliznę osobistą. Brudną pościel i bieliznę osobistą wyprać i wygotować lub przeprasować gorącym żelazkiem.
W leczeniu świądu miejsca chore nacierać płynem lub maścią kilka razy dziennie.
Unikać zetknięcia oczu z preparatem.


W świądzie: wcierać kilka razy dziennie w miejsca, gdzie chory odczuwa swędzenie, aż do ustąpienia świądu. Nie zaleca się w czasie leczenia częstych kąpieli. Zaleca się kąpiel w kilka dni po leczeniu. W świerzbie: po uprzedniej kąpieli i wysuszeniu skóry, wciera się maść lub płyn, najlepiej na noc. Po upływie 2-3 dni od ostatniego smarowania należy wziąć kąpiel i zmienić bieliznę osobistą i pościelową. U dzieci wystarcza jednorazowe zastosowanie.
maść 10% a 40 g; płyn 10% a 100 g.

Tuby o zawartości 40g maści Crotamiton 10%. Butelki o zawartości 100g płynu Crotamiton 10%.
Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Maść i płyn przechowywać w temperaturze nie niższej niż 0ºC. Płyn przechowywać w ciemnej butelce.
Okres ważności:
3 lata od daty produkcji. Nie stosować leku po upływie terminu ważności.
P03AC
Ostre, sączące i pęcherzykowate zapalenie skóry.
Nie należy stosować u noworodków i niemowląt. U dzieci od 2 roku życia nie należy stosować na dużej powierzchni ciała.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©