Reklama
OPIS LEKU
CUTIVATE
krem 0,05%, maść 0,005%.
Stany zapalne skóry o różnym podłożu. Psoriasis - łuszczyca, liszaj płaski, wyprysk kontaktowy, odczyny fototoksyczne i fotoalergiczne. Maść stosuje się na suche i łuszczące się zmiany skórne, natomiast krem na zmiany skórne o wilgotnym podłożu.
Cutivate jest dużej mocy glukokortykoidem działającym przeciwzapalnie, przeciwświądowo oraz hamująco na rozwój komórek. Stosowanie preparatu na duże powierzchnie skóry może spowodować niepożądane efekty ustrojowe.
substancja czynna - fluticasone,
Leku nie należy stosować w uczuleniu na flutikason, w trądziku pospolitym i różowatym (rosacea), wysypce wokół warg oraz na uszkodzoną lub zranioną skórę. Należy unikać zetknięcia Cutivate z błoną śluzową oczu. Leku nie stosuje się w bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych infekcjach skóry bez jedno-czesnego leczenia antybiotykiem. Leku nie stosuje się dzieciom bez wyraźnego zalecenia lekarskiego. U dzieci poniżej roku stosuje się lek jedynie w sytuacjach wyjątkowych. Preparat należy stosować szczególnie ostrożnie na wrażliwe okolice skóry, jak: pachy, krocze, okolice podsutkowe i międzypośladkowe, zgięcia stawowe, skóra twarzy, a zwłaszcza okolice oczu. Preparat kortyzonowy może maskować, uaktywniać lub pogłębiać infekcje skórne.
1/100
- Zwiotczenie skóry, rozstępy skórne.
- Trądzikopodobna grudkowa wysypka na twarzy.
- Kruchość i pękanie drobnych naczyniek podskórnych.

<1/1000
- Zahamowanie funkcji nadnerczy - zespół Cushinga.
- Pojawienie się owłosienia na dotychczas nieowłosionych partiach skórnych.
- Przebarwienia skórne.
- Odbarwienia skóry.
Lek należy stosować według przepisu lekarza. Zazwyczaj miejsca chorobowo zmienione powleka się cienką warstwą preparatu 2 razy dziennie. Po osiągnięciu poprawy lek można stosować raz dziennie, następnie sukcesywnie redukować użycie preparatu - co drugi, co trzeci dzień.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie należy stosować leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
krem 0,05% 15 g, 30 g, 50 g, 100 g; maść 0,005% 15 g, 30 g, 50 g, 100 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©