Reklama
OPIS LEKU
CYCLO-MENORETTE
drażetki białe i różowe
Menopauza - klimakterium. Stany charakteryzujące się zanikiem produkcji hormonów żeńskich.
Estrogen oraz progesteron są hormonami wydzielanymi głównie przez jajniki. W związku z menopauzą ustaje produkcja tych hormonów i pojawiają się następujące objawy: uderzenia ciepła, nadmierne pocenie się, nagłe zmiany nastroju, agresywność, depresja. suchość błon śluzowych narządów rodnych, bolesność w trakcie stosunku, skłonność do nawracających infekcji dolnych dróg moczowych, odwapnienie kości - osteoporoza. Preparat zawiera hormony żeńskie w składzie jaki występuje naturalnie w trakcie cyklu miesiączkowego. Cyclo-Menorette likwiduje wymienione powyżej objawy.
substancje czynne -
białe drażetki walerianian estradiolu+estriol, drażetki różowe - walerianian estradiolu+ estriol+levonorgestrel.
Przed podjęciem leczenia należy przeprowadzić dokładne badania ginekologiczne i wykluczyć ciążę. Leku nie należy podawać pacjentkom cierpiącym na raka piersi lub endometriozę. Osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze, padaczkę, porfirię (zaburzenia w przemianie materii objawiające się zwiększoną produkcją porfiryn - związków barwnych - w organizmie), cukrzycę, poważne zaburzenia w funkcjach wątroby, skłonność do zakrzepów krwi powinny powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem stosowania preparatu. Również jeśli skłonność do zakrzepów krwi występuje w rodzinie należy o tym powiadomić lekarza.
Kobietom, które pozostają na hormonalnej kuracji substytucyjnej ponad 5 lat zaleca się coroczne badania mammograficzne.
W razie konieczności unieruchomienia na dłuższy czas, np. po operacji chirurgicznej należy rozważyć przerwę w podawaniu leku Lek może powodować nadwrażliwość na promienie słoneczne. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Cyclo-Menorette stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem. Leki stymulujące funkcje wątroby jak barbituraty, hydantoina, karbamazepina, meprobromat oraz rifampicyna mogą zmniejszyć działanie preparatu, w wyniku czego mogą pojawić się nieregularne krwawienia.
>1/100
- Bóle i zawroty głowy.
- Napięcie i bolesność gruczołów sutkowych.
- Mdłości.
- Zaczerwienienie skóry, wysypka ze świądem.
- Nieregularne krwawienia.

1/100
- Gromadzenie się wody w organizmie.

<1/1000
- Pojawienie się żylnych zakrzepów krwi.
- Uczucie obrzmienia i bólu w okolicach przepony.
Leczenie należy rozpocząć w piątym dniu krwawienia miesiączkowego. Pacjentki, które nie miesiączkują mogą rozpocząć kurację w dowolnym czasie. Lek przyjmuje się codziennie o tej samej porze przez 21 kolejnych dni. Następnie należy zrobić 7-dniową przerwę w podawaniu Cyclo-Menorette, w czasie której pojawia się krwawienie miesiączkowe. Po siedmiodniowej przerwie następuje nowy cykl podawania leku.
Leku nie podaje się w okresie ciąży lub karmienia piersią.
drażetki 21 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©