Reklama
OPIS LEKU
CYCLOSPASMOL
kapsułki 400 mg.
Zaburzenia krążenia krwi na tle skurczu naczyń krwionośnych. Zaburzenia krążenia o podłożu cukrzycowym. Chromanie przestankowe. Choroba Raynauda (niedokrwienie kończyn). Owrzodzenia podudzi, zaburzenia krążenia mózgowego.
Cyclospasmol działa rozkurczowo na mięśnie naczyń krwionośnych. Lek nie ma wpływu na ciśnienie krwi, ani na szybkość pulsu.
substancja czynna - cyclandelate.
Świeży zawał serca lub świeży wylew krwi do mózgu jest przeciwskazaniem do stosowania leku, podobnie jak uczulenie na Cyclospasmol. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji Cyclospasmolem należy omówić z lekarzem.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku, wiadomo jednak, że wywołuje on nieznaczne działania niepożądane i to rzadko. Jeśli dawka przekracza 1000 mg dziennie mogą pojawić się: bóle i zawroty głowy, mdłości, zaczerwienienie twarzy oraz spadek ciśnienia krwi.
Dawkę ustala lekarz. Na ogół dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 400 mg 3 razy dziennie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
kapsułki 400 mg a 50 szt., a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©