Reklama
OPIS LEKU
DAFNEGIN
globulki 50 mg; globulki 100 mg; krem 1%; płyn 0,2%.
Różne postacie grzybicy skóry gładkiej i owłosionej w tym łupież pstry, grzybica paznokci oraz zakażenia pochwowo-sromowe.
Preparat działa przeciwgrzybiczo na większość grzybów chorobotwórczych. Przenika łatwo przez warstwę rogową naskórka oraz przez płytki paznokciowe do skóry właściwej, gdzie osiąga stężenie terapeutyczne. Zapobiega namnażaniu komórek grzybowych.
substancja czynna - cyclopirox olamine
Leku nie wolno stosować u pacjentów z uczuleniem na cyklopirox. Należy unikać zetknięcia preparatu z błonami śluzowymi oka. Nie wolno przerywać leczenia bez porozumienia się z lekarzem. Zakończenie leczenia powinno nastąpić w co najmniej dwa tygodnie po całkowitym ustąpieniu objawów grzybicy.
Leku nie należy stosować u dzieci bez wyraźnego zalecenia lekarza.
<1/1000
- Miejscowe objawy podrażnienia w postaci świądu lub pieczenia oraz zaczerwienienia.
Dawkę ustala lekarz. W zakażeniach pochwy - globulki zakłada się głęboko do pochwy przed snem w ciągu 3 - 6 dni. Krem przy pomocy aplikatora należy wprowadzić głęboko do pochwy na noc, a ponadto należy rozprowadzić cienką warstwę kremu na okolice wokół pochwy i sromu. Preparat należy stosować w okresie 6-14 dni. Płynem przemywa się 2 razy dziennie miejsca zakażone.
W grzybicy paznokci - nacierać kremem a następnie trzymać pod opatrunkiem, lub robić okłady z płynu 1-2 razy dziennie. Kuracja trwa zazwyczaj kilka miesięcy.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Dafneginu w czasie ciąży.
Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy przedyskutować z lekarzem.
globulki 50 mg 6 szt.; globulki 100 mg 6 szt.; krem 1% 78 g + aplikator; płyn 0,2% 5 flakonów po 150 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©