Reklama
OPIS LEKU
DECAPEPTYL DEPOT
iniekcje 3,75 mg.
Zaawansowane formy raka stercza. Przedwczesne dojrzewanie płciowe. Endometrioza - przerost błony śluzowej macicy. Zapłodnienie pozaustrojowe.
Preparat ma strukturę bardzo zbliżoną do gonadoreliny - naturalnego hormonu. Dzięki nieznacznemu przeformowaniu chemicznemu substancji osiągnięto znacznie wydłużony efekt działania tryptoreliny na wydzie...
substancja czynna - triptorelin.
Leku nie wolno podawać osobom uczulonym na triptorelinę. Pacjenci cierpiący na poważne utrudnienia w oddawaniu moczu oraz pacjenci z przerzutami nowotworu na układ kostny - głównie kręgosłup - powinni znajdować się pod ścisłą obserwacją lekarza w trakcie leczenia Decapeptylem. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z Decaptylem należy omówić z lekarzem. Przed zastosowaniem leku u dziewcząt i kobiet należy wykluczyć ciążę.
>1/100
- Bolesność oraz świąd w miejscu podania leku.
- u mężczyzn - impotencja, zmniejszony pociąg seksualny, uderzenia krwi do głowy.
- u kobiet - upławy oraz krwawienia z pochwy, uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, suchość błony śluzowej pochwy, bolesność w trakcie stosunków płciowych, oziębłość płciowa.
- Wzrost wagi ciała, bóle mięśni i stawów, ucieczka wapnia z układu kostnego - około 1% miesięcznie.
- Bóle głowy, uczucie zmęczenia.
- Zaburzenia snu.

1/1000
- Objawy uczulenia z gorączką, zaczerwienieniem skóry oraz świądem.
- u mężczyzn - Bóle stawów. Ginekomastia - powiększenie gruczołów mlecznych.
Dawkę ustala lekarz onkolog lub endokrynolog. Lek podaje się domięśniowo raz na miesiąc. Leczenie endometriozy nie powinno trwać dłużej niż 6 miesięcy.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie należy stosować leku w ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 3,75 mg/ml zestaw.
Preparat w opakowaniu należy przechowywać w temperaturze około 5ºC i chronić od światła...
Zawiesinę należy podać bezpośrednio po jej sporządzeniu.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©