Reklama
OPIS LEKU
DELATAR
maść.
Łuszczyca, zapalenie łojotokowe skóry, wypryski.
Delatar działa redukująco, pochłania tlen tkankowy a przez to utrudnia procesy życiowe komórek. Działa przeciwbakteryjnie, przyspiesza złuszczanie się naskórka. Zwiększa wrażliwość skóry na promienie słoneczne.
substancja czynna - dziegieć.
Leku nie wolno stosować w uczuleniu na dziegieć oraz promienie ultrafioletowe. Delataru nie wolno stosować w infekcjach skóry oraz w ostrej fazie łuszczycy. W trakcie stosowania maści należy unikać promieni ultrafioletowych, lub stosować się ściśle do przepisu lekarza, gdyż kuracja może przewidywać leczenie maścią w połączeniu z naświetleniami ultrafioletowymi. W trakcie leczenia nie należy zażywać innych leków, które powodują uczulenie na promienie ultrafioletowe. Unikać zetknięcia maści z błonami śluzowymi oczu.
Maść pozostawia plamy na odzieży.
>1/100- Podrażnienie skóry, reakcje alergiczne, zwłaszcza w związku z naświetleniami promieniami UV.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj maść stosuje się na miejsca chore 2 razy dziennie. Przed naświetlaniem promieniami UV, jeśli tak zalecił lekarz, należy maść dokładnie zmyć.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie należy stosować maści w okresie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
maść a 50 g.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©