Reklama
OPIS LEKU
DENDRID
krople do oczu 0,1%.
Świeże opryszczkowe powierzchniowe zapalenie rogówki.
Dendrid hamuje namnażanie się niektórych wirusów poprzez hamowanie podziału oraz syntezy ich DNA. Lek jest najbardziej skuteczny we wczesnej fazie zachorowania
substancja czynna - idoxuridine.
Leku nie wolno stosować w głębokim owrzodzeniu rogówki, w alergii na lek. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Dendrid stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji kroplami należy omówić z lekarzem. Nie wolno podawać równocześnie z lekiem preparatów kortykostereoidowych lub kwasu borowego. Leku nie stosuje się dzieciom.
Lek stosowany miejscowo jest dobrze tolerowany, wiadomo jednak, że może wywołać przejściowe podrażnienie oka, obrzęk spojówek, ból i pieczenie.
Dawkę ustala lekarz okulista dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Zazwyczaj początkowo podaje się 1 kroplę do oka co godzinę w dzień oraz co 2 godziny w nocy aż do uzyskania poprawy. Zazwyczaj po jednym dniu następuje poprawa i wtedy dawkę redukuje się do 6 razy po jednej kropli w ciągu dnia oraz 3 razy po jednej kropli w ciągu nocy w równych odstępach czasu. Jeśli po pięciu dniach nie uzyska się poprawy należy zmienić leczenie. Kuracji nie należy prowadzić dłużej niż 3 tygodnie.
Krople należy przechowywać w temperaturze pokojowej w zaciemnionym miejscu.
Lek traci ważność w miesiąc po otwarciu opakowania.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©