Reklama
Encyklopedia leków
OPIS LEKU
DEPO-MEDROL Z LIDOKAINĄ
iniekcje.
Zapalne stany stawów i ścięgien na różnym tle.
Depo-medrol z lidokainą jest preparatem prednizolonowym, tj. kortykosteroidem o przedłużonym działaniu. Lek działa przeciwzapalnie, przeciwalergicznie oraz ma efekt osłabiający mechanizmy samoobronne organizmu. Jego działanie nie jest całkowicie wyjaśnione. Depo-medrol z lidokainą nie wpływa znacząco na gospodarkę wodną organizmu, tzn. lek nie wywołuje gromadzenia się wody w ustroju. Obecność lidokainy w leku daje natychmiastowe uśmierzenie bólu.
substancje czynne - methylprednisolone acetate, lidokaina.
Leku nie wolno podawać w infekcjach bakteryjnych jak np, rzeżączka, gruęlica oraz w infekcjach wirusowych. Pacjenci cierpiący na chorobę wrzodową, psychozy, zgąbczenie kości, cukrzycę, podwyższone ciśnienie krwi, niewydolność serca powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Leku nie należy podawać dzieciom. Osoby chcące poddać się szczepieniom powinny powiadomić służbę zdrowia o pozostawaniu na kuracji kortyzonowej. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Depo-medrol z lidokainą stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków podczas kuracji.
Leczenie krótkotrwałe -
1/100- Martwica skóry w miejscu wstrzyknięcia.
<1/1000- Reakcje alergiczne oraz skurcz oskrzeli. Wzrost ciśnienia śródczaszkowego. Długotrwałe leczenie chorób chronicznych.
>1/100- Zmniejszenie poziomu potasu i sodu. Zaburzenia hormonalne - syndrom Cushinga (gromadzenie się tłuszczu w tkankach korpusu i twarzy, zwiotczenie skóry), zahamowanie wzrostu u dzieci, pogorszenie się gojenia ran. Uaktywnienie się cukrzycy. Skłonność do chorób infekcyjnych, zmniejszona odporność organizmu.
1/1000- Zwiększenie krzepliwości krwi - skłonność do tworzenia się zakrzepów krwi. Podniesione ciśnienie krwi. Zwiotczenie mięśni i skóry. Zaburzenia psychiczne. Jaskra. <1/1000- Reakcje alergiczne ze skurczem oskrzeli. Wzrost ciśnienia śródczaszkowego.
Dawkę ustala lekarz. Lek należy dokładnie wstrząsnąć przed iniekcją. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia płodu. Nie wolno podawać leku w okresie ciąży.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno podawać leku w okresie karmienia.
iniekcje a 1 ml, a 2 ml, a 5 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©