Reklama
OPIS LEKU
DEPOSTAT
ampułkostrzykawka 100 mg/ml.
Leczenie nie nadającego się do operacji nowotworu trzonu macicy. Początkowa faza przerostu gruczołu krokowego.
Depostat jest pochodną progesteronu - hormonu żeńskiego - o silnym i długotrwałym działaniu. Preparat hamuje jajeczkowanie oraz wpływa na zahamowanie wzrostu komórek nowotworowych zlokalizowanych w organach rodnych oraz gruczole krokowym.
substancja czynna - gestonorone caproate.
Depostatu nie należy podawać w przewlekłych chorobach wątroby. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Depostat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków w trakcie kuracji preparatem należy omówić z lekarzem.
W razie wystąpienia obfitego i długotrwałego krawienia z pochwy w trakcie stosowania preparatu należy skontaktować się z lekarzem. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się zaburzeń wzroku, podwójnego widzenia, migreny. Długotrwałe stosowanie preparatu wymaga regularnego kontrolowania czynności wątroby.
1/100
- Zaburzenia cyklu miesiączkowego.
- W razie długotrwałego stosowania preparatu ustanie cyklu miesiączkowego i bezpłodność (u kobiet). Po zaprzestaniu kuracji miesiączka powraca.
- Ból w miejscu wstrzyknięcia preparatu.

1/1000
- Napady astmy, padaczki, migreny.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj w leczeniu nowotworu stosuje się 200-400 mg tygodniowo. W przeroście gruczołu krokowego 200 mg tygodniowo.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno stosować leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki, lecz jego oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy jednak omówić z lekarzem.
ampułkostrzykawka 100 mg/ml po 2 ml a 5 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©