Reklama
OPIS LEKU
DERHOTILL
CAMPHOR, EUCALYPTUS OIL, MENTHOL, TURPENTINE OIL, THYMOL
Preparat do nacierania i inhalacji. Poprawia krążenie w błonach śluzowych nosa, zmniejsza ich napięcie, co w przypadku obrzęku występującego przy katarze daje pacjentowi uczucie przyjemnego chłodu i przynosi ulgę.
Ułatwia oddychanie w stanach kataralnych i nieżytach górnych dróg oddechowych. Maść wykazuje działanie rozgrzewające i łagodzące w bólach mięśniowych.
100 g maści zawiera: 10 g kamfory, 2 g olejku eukaliptusowego, 1 g olejku terpentynowego, 1 g mentolu i 0,25 g tymolu.
Inhalacje: wspomagająco w chorobach górnych dróg oddechowych, w przewlekłych nieżytach, w zapaleniu oskrzeli.
Nacierania: bóle mięśniowe w przebiegu przeziębienia, grypy, zapalenia korzonków nerwowych oraz po intensywnym wysiłku fizycznym.
Do nacierania: karku i szyi, klatki piersiowej oraz pleców. Nacieranie stosować 2-4 razy dziennie. Dorośli: 3 łyżeczki maści, dzieci od ukończonego 6-12 r.ż.: 1-2 łyżeczki maści, dzieci od ukończonego 3-5 r.ż.: 1/2 łyżeczki maści. Po dokładnym wtarciu maści w skórę zalecany jest lekki masaż oraz owinięcie ciepłą tkaniną natartych miejsc.
Do inhalacji. Dorośli i dzieci powyżej 6 r.ż. - rozpuścić 2 łyżeczki preparatu w 1/2 l gorącej wody. Dzieci od ukończonego 2-6 r.ż.: rozpuścić 1 łyżeczkę w 1/2 l gorącej wody. Opary wdychać przez 5-10 min. Roztworu w tym czasie nie należy podgrzewać. Sporządzony roztwór nie może być powtórnie ogrzany i użyty. Maść najlepiej stosować 3-4 razy dziennie.
maść: tuba 20 g
maść: poj. 40 g
R01AX
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci do 3 r.ż.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©