Reklama
OPIS LEKU
DESLANOSIDUM
iniekcje 0,2 mg/ml.
Nieregularna praca serca, częstoskurcz serca, migotanie przedsionków, ostra lub przewlekła niewydolność mięśnia sercowego.
Deslanosidum wzmacnia mięsień sercowy dzięki zwiększeniu siły jego skurczu oraz zmniejszeniu liczby uderzeń na minutę. Lek przeciwdziała również arytmii serca, tj. nieregularnym uderzeniom serca. Cyrkulacja krwi polepsza się. Efekt działania leku pojawia się po 10-30 minutach po podaniu dożylnym, natomiast pełny efekt działania następuje po 1-2 godzin od momentu wstrzyknięcia.
substancja czynna - deslanatoside.
Pacjenci cierpiący na niedoczynność gruczołu tarczycy, po świeżo przebytym zawale serca, osoby z zaburzeniami przewodzenia przedsionkowo-komorowego, pacjenci z niewydolnością nerek oraz ze zbyt niskim stężeniem potasu w osoczu powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem leczenia Deslanosidem.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zatem zapytać lekarza o możliwość stosowania innych leków w trakcie leczenia preparatem. Leku nie wolno podawać w zatruciu glikozydami naparstnicy oraz w bloku serca.
1/100- Brak apetytu, nieregularny rytm serca, uczucie zmęczenia, ból głowy nudności, wymioty, biegunka, zakłócenia w systemie pobudzeń mięśnia sercowego.
1/1000- Stany zagubienia i dezorientacji, zaburzenia wzroku (widzenie przez mgłę, widzenie zabarwione na żółto lub zielono).
Działania uboczne pojawiają się głównie w przedawkowaniu leku oraz w zakłóceniu równowagi elektrolitowej organizmu.
Dawkę ustala lekarz.
Nie stwierdzono jakiegokolwiek ujemnego wpływu preparatu na płód.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 0,2 mg/ml a 5 ampułek po 2 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©