Reklama
OPIS LEKU
DEXAMYTREX
krople do oczu, maść do oczu.
Dexamytrex stosuje się w bakteryjnym ostrym przewlekłym zapaleniu jagodówki, tęczówki, ciałka rzęskowego, w alergicznym zapaleniu spojówek, przewlekłym zapaleniu brzegów powiek, spojówek i dróg łzowych.
Dexametazon jest syntetycznym glukokortykoidem o bardzo silnym działaniu przeciwzapalnym. Gentamycyna działa silnie bakteriobójczo zarówno na bakterie Gram-dodatnie jaki i Gram-ujemne. Gentamycyna nie jest efektywna w zakażeniach wirusowych i grzybiczych. Dexametazon wchodzący w skład preparatu łagodzi odczyny zapalne i uczuleniowe.
substancje czynne - gentamycyna, deksametazon.
Przed zastosowaniem leku wskazane jest zbadanie wymazu z worka spojówkowego w celu stwierdzenia, czy bakterie są wrażliwe na lek. Leku nie wolno stosować w przypadkach uczulenia na którykolwiek z jego składników. Leku nie wolno stosować w jaskrze, w opryszczce rogówki i w wirusowych schorzeniach rogówki, w gruźlicy oraz grzybicy oka, a także w ropnym zapaleniu oka.
Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie, ponieważ zachodzi prawdopodobieństwo wystąpienia grzybicy oka lub rozrostu bakterii opornych na preparat. Nie zaleca się stosowania szkieł kontaktowych w trakcie leczenia.
1/100- Zaburzenia akomodacji oka. Zamglone widzenie. Uczucie pieczenia bezpośrednio po zastosowaniu preparatu.
Dawkę ustala okulista. Zazwyczaj 1 kropla do worka spojówkowego 4-6 razy dziennie lub 2-3 razy dziennie małą ilość maści
Zamiar stosowania leku w czasie ciąży należy omówić z lekarzem.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki.
krople do oczu 5 ml; maść 3 ml.
trwałość: Krem i krople tracą ważność w miesiąc po otwarciu opakowania. Preparat należy chronić od światła i przechowywać w temperaturze pokojowej.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©