Reklama
OPIS LEKU
DIPROPHOS
iniekcje 5 mg + 2 mg/ml.
Łagodzenie objawów ciężkich stanów astmatycznych oraz alergicznych. Fałszywy krup. Ukąszenie węża. Odczyny alergiczne po ukąszeniu insektów.
Diprophos jest kompozycją dwóch form betamethasonu - o krótkim oraz przedłużonym działaniu. Diprophos jest silnie działającym preparatem kortyzonowym stosowanym w stanach zapalnych i alergiach.
substancje czynne - betamethasone dipropionate, betamethasone sodium phosphate.
* Łagodzenie objawów ciężkich stanów astmatycznych oraz alergicznych.
* Fałszywy krup.
* Ukąszenie węża.
* Odczyny alergiczne po ukąszeniu insektów.
Preparatu nie wolno podawać w nowotworze kory nadnerczy, gruźlicy, chorobach wirusowych, np. ospie wietrznej, niewydolności nerek oraz w zgąbczeniu kości. Pacjenci cierpiący na cukrzycę lub różnego rodzaju infekcje powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Diprophosem. Preparat może utrudniać rozpoznanie rozwoju infekcji i przyczynić się do jej pogłębienia.
Osoby zamierzające poddać się szczepieniom powinny poinformować służbę zdowia o pozostawaniu na kuracji kortykosteroidowej.
W razie pojawienia się gorączki lub innych dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem w celu przedyskutowania ewentualnej zmiany dawki leku. Nie wolno samowolnie zmieniać dawki leku lub nagle przerywać przepisanej kuracji preparatem, gdyż grozi to niepożądanymi skutkami ubocznymi. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Diprophos stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Krótkie leczenie kortykosteroidami nie powoduje działań ubocznych, jednak długotrwałe stosowanie preparatów kortykosteroidowych powoduje:

1/100
- Zaburzenia w równowadze soli w organizmie (zaburzenia elektrolitowe).
- Zmniejsza się odporność organizmu. Organizm jest podatny na różnego rodzaju infekcje, np. gruźlicę.
- Zmniejsza się wydzielanie własne kortyzonu.
- Mogą wystąpić objawy zespołu Cushinga, tj. gromadzenie się tkanki tłuszczowej w okolicy korpusu ciała, szyi i twarzy, zwiotczenie mięśni i skóry.
- Podwyższony poziom cukru we krwi.
- Zahamowanie wrostu u dzieci.
- Utrudnienia w gojeniu się ran.

1/1000- <1/1000
- Zwiększone ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi.
- Zaburzenia równowagi psychicznej.
- Wzrost ciśnienia krwi.
- Zmętnienie soczewek.
- Jaskra.
- Zgąbczenie kości.
Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki domięśniowo lub dożylnie wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Preparat przenika do mleka matki. Zamiar stosowania leku podczas karmienia piersią należy omówić z lekarzem.
iniekcje 5 mg+ 2 mg/ml a 5 ampułek, a 1 ampułka.
H02AB
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©