Reklama
OPIS LEKU
DIPYRON
tabletki 500 mg.
Napady kolki żółciowej, nerkowej. Silne bóle niezależnie od ich umiejscowienia i przyczyny, np. nerwobóle.
Dipyron działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Preparat należy do starszej generacji leków.
substancja czynna - metamizole sodium.
Lek nie jest przewidziany do systematycznego stosowania. Osoby uczulone na Dipyron nie powinny stosować leku. Pacjenci cierpiący na choroby krwi, niedoczynność wątroby lub nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed zapisaniem leku. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Dipyron stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy poradzić się lekarza w sprawie jednoczesnego stosowania innych leków łącznie z preparatem.
Brak danych statystycznych na temat działań ubocznych leku. Zaobserwowano oddziaływanie leku na obraz krwi, zmniejszenie płytek krwi oraz białych ciałek krwi. Uszkodzenie nerek. Reakcje skórne w postaci wysypki i świądu. Zaburzenia układu pokarmowego, biegunka, bóle brzucha, wymioty. Uszkodzenie wątroby. Obrzęki.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka jednorazowa w bólach sporadycznych wynosi 500-1000 mg. W bólach przewlekłych 1-2 tabletek 3 razy dziennie. Dawka dobowa nie powinna przekraczać 3000 mg.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu w czasie ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 500 mg a 10 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©