Reklama
Encyklopedia leków
Spis Alfabetyczny
OPIS LEKU
DISTERYL; DISTERYL C; DISTERYL CP; DISTERYL P
płyn; krem.
Dezynfekcja pola operacyjnego, ran pooperacyjnych i oparzeń Toaleta krocza. Dezynfekcja skóry. Preparat do doraźnego odkażania narzędzi, pomieszczeń, sprzętów, urządzeń sanitarnych.
Mieszanina dwóch odkażających środków działa silnie bakteriobójczo i przeciwgrzybiczo. Chlorhexidina jest środkiem zabijającym bakterie. Benzalkonium bromide działa przeciwgrzybiczo, przeciwbakteryjnie, przeciwpierwotniakowo oraz jest skuteczny w zwalczaniu pewnych szczepów wirusów.
Chlorhexidina nie działa na wirusy, grzyby oraz zarodniki bakterii.
substancje czynne - chlorhexidine gluconate, benzalkonium bromide, alkohol.
Preparatu nie należy stosować w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Preparatu nie wolno stosować do zabiegów na centralnym systemie nerwowym, w okulistyce, do płukania pęcherza moczowego lub jam ciała. Nie należy stosować do przemywania uszu.
Chlorhexidina może zabarwiać odzież na brązowo. Preparatu nie należy stosować do odkażania instrumentów zawierających elementy szklane, cynowe lub metalowe
Działania niepożądane występują rzadko. Preparat może wywołać uczuleniowe objawy skórne, podrażnienie spojówek, uszkodzenie narządu słuchu.
krem 30 g; płyn a 100 ml, a 200 ml, a 500 ml.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©